Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a görög nyelv?

Nehéz a görög nyelv?

Figyelt kérdés
Bp-n szeretnék tanulni és kiváncsi vagyok mennyibe kerül,és milyen nehéz.Az angolnál,németnél nehezebb?
2009. júl. 11. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
szerintem nehéz. a betük is tök mások..angolnál, nélmetnél biztos nehezebb.
2009. júl. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Minden nyelv egyforma nehéz. A görögöt kb. annyi erőfeszítés megtanulni, mint az angolt meg a németet.
2009. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
78%
Angolnál németnél nyilván nehezebben tanulható - a legelején. Meg kell szokni az írásjeleket, és a nyelv hangzását utána ugyanúgy kell tanulni mint bármelyik másik nyelvet.
2010. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia, lehet hogy már nagyon elavult a kérdés de viszont gyakorlati tapasztalatokkal tudok szolgálni! Nem így van ahogy az előzők írták, én is azthittem az elején, mármint csavaros a dolog mert én Görög vagyok, ott is születtem, 13 éves koromba jöttünk ide, akkor kezdtem megtanulni a Magyar nyelvet, sokan megkérdezik tőlem hogy mennyire nehéz volt, megmondom az őszintét nem tudom mert kizárolag anyukámmal tudtam Görögűl beszélni meg apukámmal amikor csatlakozott hozzánk, viszont rendes Magyar suliban jártam, igaz a 7.-8.-at újrajártam így csak jelképes jegyeket kaptam, mivel az én szemszögömből a Magyar nyelv a csapból is folyt, sokat néztem a tv-t is nagyon gyorsan megtanultam de ki kell hogy ábránditsak azokat akik aztmondják hogy ilyen meg olyan nehéz a Magyar nyelv mintha ez valami büszkeségre adó dolog lenne, nem, nagyon logikus és következtetes, ez talán a nyelv újtásnak is köszönhető...

Viszont a görög nyelv... Van egy ismerősöm aki 1 éve felvitelizett az ELTE-én görög szakra, elötte tanult kínait, japánt, arabot meg hébert is, ő aztmondta hogy azthitte az elején könnyű lesz, mivel a latin abc-t, azaz magát a most használt magyar abc-t is a Görögből csinálták és ezért az hasonlít rá a legjobban mint a laikusok számára a távol és közel keleti "krix-kraxok", miután megtanulta az abc-t rájött hogy ez az eddig legnehezebb nyelv amit eddig megismert, kishíján ott is hagyta a sulit vagy már ott hagyta nem tudom mert pár hónapja nem beszéltem vele, az ok a következő, Hellászban nem volt igazi, tudatos nyelvújítás legalább is ahány ezer évre hátra tudunk menni, így az ókor óta az új "nyelvjárások" egymásra épültek, így tehát a nyelvtan néha logikus, máskor pedig teljesen más logikát követ, néhol meg már meg sem találjuk hacsak nem tanulunk ógörögűl is amit egyébként 7.-8. osztályban a Görög gyerekek alapszinten tanulnak is, így nem csak a nyelvtanba vannak furcsaságok de a szókincs is hatalmas, rengeteg ógörög szó van amit nagyon ritkán használnak mégis mindeki tudja hogy mit jelent! És nagyon sok, de tényleg nem csak 1-2, hanem rengeteg hétköznapi használatban lévő szavuk van amik már 3-4 vagy ki tudja hány ezer éve váltazatlanul használnak!

Viszont a nehézségek ellenére mégis bátorítanálak hogy tanuld meg ezt a nyelvet mert egész új prespektívák nyilnak meg az ember előtt, talán pont ennek a nyelvűjításnak hiányának köszönhetően a Görög nyelvben még mindig jelen vannak olyan dolgok amik a többi nyelvből már mesterségesen "kihalt"! Azon kívül hogy egy ember aki felső fokon beszéli a nyelvet meg tudja érteni tartalmilag hogy miről is szól egy 2.500 éves ógörög felirat vagy mű, addig egy olasz pl. egy mondatot sem tud azonosítani az 1.500 éves latinból(ami szintén félig Görög és itt éri el az igazságtalanság a nyelvet hogy a szavak fele amit latinnak titulálunk igazából görög)! De egy 1.000 éves magyar műböl is, már amennyi maradt belőle is alig tudunk kivenni egy egy szót a hétköznapi anyanyelvi magyar tudással...

Nem ias beszélve arról hogy ha sikerül elsajátitani a csavaros nyelvtant, onnan már a latin nyelv megtanulása gyerek játék... Semmelweisen járok, nekem a latin nyelv és az anatómia órák olyan egyszerüek volt és úgy kérdeztek engem maguk a professzorok hogy egyes szavaknak pontosan mi is a jelentésük azon kívül hogy szegcsont(pl. kard alakú csont igazából) mint ha egy földönkívüli lény lettem volna aki lejött a földre hogy megossza a professzorokkal a magasabb szintű tudást! Nem csoda hogy mindig is kis kedvenc voltam a biológia tanároknak és az orvosoknak, muhaha :D Azon kívül az új szövetséget is a teljes eredeti formájában olvashatod, már persze ha érdekel ez a dolog... megtudhatod hogy az angyal szó pontosabban mit is jelent vagy az apokalipszis szó pontos jelentése és nem kell hagyatkoznod a theológusok mindenféle csavaros különböző magyarázataira akik jobban tennék ha a Görög és Héber nyelv felső fokú elsajátitásában fordítanák az idejüket... apropó, megtudhatod hogy mit is jelent pontosan a theológus szó, megmosolyognál az urológus szón is és pontosan tudnád hogy miért is teljesen hibás a szkeptikus vagy a pedofil szó a magyar használatban ahogy használjuk... Egyébként ez a nyelv másik sajátossága, teljesen új szavakat tudsz produkálni amik nyelvtanilag helyesek és létezők még akkor is ha a szótárban nem szerepelnek benne, filozófiai szempontból azért ideális ez a nyelv mert bizonyos szempontból nincsenek korlátai és úgy tudsz megteremteni egy új, eddig nem létezo szót egy bizonyos akármire hogy a másik fél azonnal megérti...

Na mindegy, messze nagyon elhúzódott a válaszom, remélem kedvet adtam neked vagy másnak aki elolvassa ezt a nyelv megtanulására!

2011. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Utolsó, ez neked szól:


Angyal - angélosz - άγγελος - azt hiszem hírnök és az αγγέλω - bejelent, kihirdet igéből származik


urológus - ουρολόγος - nos ennek csak az előtagját tudom magyarra visszaadni, ami annyit tesz, hogy húgy, vizelet

a λόγος utótag, ha jól tudom azt jelenti, tudós vagy valami ilyesmi


a szkeptikus igazából gondolkodót jelent, ugye?

a pedofil, meg ha jól tudom eredetileg gyermekbarát.

Szólj ha eddig nem jó.

A Theológia annyit tesz, mint isten tudósa, istentudós, isten tudományának tudója, vagy mi.


Remélem jól írtam, ja és most kezdtem csak görögöt tanulni, de szerintem nagyon könnyű, legalábbis az orosznál klasszisokkal...

Ja és kétlem, hogy az arabnál nehezebb, mert az aztán tényleg elég kemény, én próbáltam de nem megy, a görög meg csak úgy görög (ha érted a szófordulatot :D)

Szerintem nincs benne semmi nehéz. Az ábécé könnyű, mert a latin rá alapszik, és az orosz meg még inkább, így aztán egy pillanat alatt már írtam olvastam... Az igeragozás nem nagy ördöngösség, hasonlít az oroszra, csak ott nehezebb valamivel a három következetlen igesor és az aspektusok miatt.

Egyébként szerintem te a lehető legjobb módján tanultad me a nyelvünket, vagyis közegben, magadtól, és nem tanárral szintetikusan, ezért is volt olyan könnyű, mert könnyebben ráállt az agyad a gondolkodásmódra, míg tanárral ez már klasszisokkal nehezebb lett volna, mert így nem érzékelted a "logikátlanságokat", úgy mint kivételek stb, és nem tanultál nyelvtan szerint, mint ahogy mi magyarok sem, de hidd el, nem könnyű, de nem is nehéz. Úgy, ahogy a görög sem "könnyű" (nekem viszont abszolút könnyű egyébként), és nem is nehéz.

Ennyi.

Ja, és te is beleestél a "nemzet nyelvének fényezése szindrómába" nem csak a magyarok. És én jobban örülök, hogy logikusabb a nyelvünk, mert ez azt is jelenti, hogy logikusabban is gondolkodunk :D.

Amúgy szépnek tartom a nyelved! :)

2013. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Azért is nehéz, mert a görög nyelv nem hasonlít egyik Magyarországban tanult nyelvre. Nem úgy van, mint a német, francia, hogyha tanulsz angolul, elég sok szó hasonló, így érted. A görög teljesen más.

Másik az, hogy a legtöbb ember tanulás nélkül is ismer pár szót a nyelveken. Görögül egy alfa-bétán kívül nem igazán ismer többet egy átlagember.

Elvileg egy olyan ember, aki nem tanult soha angolul is ismer minimum 50 szót.

Franciául min. 10-et (Je t'aime, cognac, bonjour, déja vu stb). Na ilyen nincs a görögnél.

2019. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Magyarországon
2019. jún. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!