Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az ukrán nyelv?

Mennyire nehéz az ukrán nyelv?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 13:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Például nehezebb mint az angol vagy a német?
2009. júl. 7. 14:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinek hogyan. Nagyon hasonlít az oroszhoz, ha szereted a szép szláv nyelveket, akkor menni fog. Az angolnál számomra nehezebb volt az orosz, így az ukrán is biztosan. A németet meg utáltam, annál minden könnyebb. Lényeg az, hogy ha szereted a nyelvet, akkor ragadni fog, mert gyönyörű nyelv, hasonlóan az összes szlávhoz.
2009. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanez a véleményem nekem is. Igaz, én csak oroszul tanultam, de hasonlóak. Az angol jól megy, a némettel szenvedek. Az orosszal kicsit nehezen indultam, de hamar belejöttem. Szerintem jól teszed, ha tanulod!
2009. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat!!:)
2009. júl. 7. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Húúú hát akkor én kilógok a sorból, mert nekem megy a német. 17 vagyok és van felsőfokúm meg érettségim. Oroszból az év vége felé megyek nyelvvizsgázni. Nagyon szeretem, írtó szép, sokkal szebb mint a német vagy a germán nyelvek. És én különösebben nehéznek sem tartom, bár vannak furcsaságok benne. De nagyon-nagyon jó nyelv, és az ukrán is hasonló...^^
2009. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a nyelv felépÍtése, szekezete hasonló az oroszhoz, u.annyi eset, ugyanúhy folyamatos-befejezett igék, ugyanúgy egyeztetni kell a melléknevet nemben, számban esetben, mint az orosz esetében, anniy könnyebbség van a ukránban, h nincs rövid és teljes alakú melléknév, csak egy "alakú":)
2009. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sztem nem nehez egyaltalan.Pl. en azt gyorsan megtanultam (kb. 1 ev).Most kitunoen tudom az oroszt es az ukrant.DE az angol egyaltalan nem megy!A nyelvtanulas mindenkinek kulonbozo nehezsegu.Ha tenyleg szeretned tanulni a nyelvet akkor talalj magadnak egy ukran beszelgeto partnert!(nekem segitett)
2013. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!