Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek hogy fejlesszem a...

Mit tegyek hogy fejlesszem a nyelvérzékemet? Egyszerűen nem megy az angol akármennyire erőltetem! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. 10 éve tanulok angolt, de egyszerűen nem tudom letenni a középfokú nyelvvizsgám, már kétszer voltam,mindkettő 50-50%-ra sikerült. Mindig is 4-5ös voltam angolból, de ezt mind a szorgalmamnak köszönhettem. Már kipróbáltam szinte minden módszert. Szavakat tanultam,feladatokat oldottam meg órákon keresztül, BBC-t hallgattam, feliratos filmet néztem, angol könyvet olvastam (alapszinten). Teljesen kétségbe vagyok esve, nekem az angol csakis-csakis kudarcot okozott és ahogy meglátok egy angol könyvet elkap a rosszullét.

Jártam másfél évig magántanárhoz is, valamennyire segített és fejlődtem is de ezek szerint nem volt elég.

Van valami tanácsotok? :/


2012. jún. 22. 21:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Dexam-en voltam :) :

Írásbeli:

Írott szöveg értése és nyelvismeret 25/11 vizsgapont: (44 %)

Íráskészség 25/14 vizsgapont (56 %)


Szóbeli:

Beszédértés 25/10 vizsgapont (40 %)

Beszédkészség 25/15 vizsgapont (60 %)

2012. jún. 23. 12:59
 12/14 Vree ***** válasza:
100%

Ez a "nyelvérzék" egy akkora baromság. Tanulás, barátom, tanulás. Aki azt mondja hogy genetikailag az angol nyelvtan ott van az hazudik. Rám is azt mondják hogy jó nyelvérzékem van és szeretem az angolt meg tudom is. Csak azt felejtik ki hogy volt két magántanárom meg három nyelvórás iskolám ahol ezeket addig ismételték amíg bőven volt ideje rögzülni. Garantálom hogy a jó nyelvtanulók ugyanígy, a szorgalmas tanulás alapján kerültek a helyükre - az csak a kívülállókkal etetett dolog hogy kerülőúton lehetne a célhoz jutni.

Ez alapján szerintem ez a lány rendkívül jó angolos és nyelvtanuló és jó úton jár.


Nekem ennyiből az jön le hogy igazából jól tudsz angolul, csak van egy-két terület amire nem fordítottak a tanárok elég külön figyelmet és ezért van egy pár makacs visszatérő hibád amik mindig fennakadnak. Szerintem nagyon jó helyzetben vagy, csak ezeket kell megtalálni, korrigálni és begyakorolni. Én azért ajáénlom a (jó) magántanárt, mert ő személyre szabottan rá tud menni ilyen hiányos területekre.

2012. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja és idén érettségiztem, 63%-os lett :) az írásbelim 58% és a szóbelivel húztam fel 63%-ra :)
2012. jún. 23. 14:10
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Dexam-en voltam :) :"

Írásbeli:

Írott szöveg értése és nyelvismeret 25/11 vizsgapont: (44 %)

Íráskészség 25/14 vizsgapont (56 %)


Szóbeli:

Beszédértés 25/10 vizsgapont (40 %)

Beszédkészség 25/15 vizsgapont (60 %)"



Nem ismerem, de megnéztem a honlapjukat.

A szövegértéseden kéne javítani. Arról az a tapasztalatom, hogy leginkább attól függ, hogy hány szót ismersz. Több szó mellett jobban átjön a szöveg.

Bár ha a nyelvtannal vannak gondjaid, akkor érdemes az alapokat jól megtanulni, mert lehet az hátráltat a szövegértésben.


Íráskészség már jobb, mivel levelet vagy fogalmazást kell írni, így azt NAGYON jól be tudod gyakorolni. (Főleg a levelet szerintem). Gyakorolj sokat, és ott simán el fogsz érni 70% plusszt.


Látom a magnó adja a vizsga 50%-át. Ha nem erősséged a magnó, akkor ez a vizsga nem neked való.

Lehet máshova kéne menned szóbelizni, ahol csak 20%-ot ér mondjuk a magnó. (Leteheted az írásbelit és a szóbelit két külön helyen!)


Beszédkészség részben szókincs, de leginkább gyakorlás kérdése. Ha rendesen tanulsz, akkor szerintem elég kb 10 órát venned magántanárnál, hogy gyakoroljátok a beszédet is.


Szerintem nem vagy olyan messze a céltól, meg lehet ezt csinálni, ha okosan állsz hozzá.

2012. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!