Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek hogy fejlesszem a...

Mit tegyek hogy fejlesszem a nyelvérzékemet? Egyszerűen nem megy az angol akármennyire erőltetem! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. 10 éve tanulok angolt, de egyszerűen nem tudom letenni a középfokú nyelvvizsgám, már kétszer voltam,mindkettő 50-50%-ra sikerült. Mindig is 4-5ös voltam angolból, de ezt mind a szorgalmamnak köszönhettem. Már kipróbáltam szinte minden módszert. Szavakat tanultam,feladatokat oldottam meg órákon keresztül, BBC-t hallgattam, feliratos filmet néztem, angol könyvet olvastam (alapszinten). Teljesen kétségbe vagyok esve, nekem az angol csakis-csakis kudarcot okozott és ahogy meglátok egy angol könyvet elkap a rosszullét.

Jártam másfél évig magántanárhoz is, valamennyire segített és fejlődtem is de ezek szerint nem volt elég.

Van valami tanácsotok? :/


2012. jún. 22. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Melyik az a rész, ami nem megy, ami nehéz számodra?


egy angoltanár

2012. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
a nyelvhelyesség és a listening a nagyon-nagyon gyenge pontom :) Ebben az évben érettségiztem, a readingb-en 2 pontot, a writing-ban 4 pontot vesztettem, tehát azokkal nincs baj, viszont a nyelvhelyesség a huszon nemtudom hány pontból csak 9-et!! értem el és a listening is hasonlóan sikerült, így lett az írásbelim csak 58% :/
2012. jún. 22. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az angol nem a "te" nyelved.

Próbálkoztál másikkal?

Én a latinnal voltam így... Döbbenet, mennyire hülye vagyok hozzá, pedig három másik nyelvet minden gond nélkül megtanultam.

Szóval lehet, hogy nem a nyelvérzékeddel van a baj.


Általában, akinek nem megy az angol, annak menni szokott a német, és fordítva. Legalábbis ezt hallottam, igazából nem tudom, miért zárnák ki egymást, én mindkettőt imádom...

De hátha így van, és mondjuk a német könnyű lenne neked! Egy próbát megér.

Vagy persze bármi más nyelv, ami érdekel.

2012. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is jól jönne valami ötlet nyelvérzék fejlesztésével kapcs., mert én már 15 éve tanulom, és azóta semmi változás :D
2012. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ha felvesznek, akkor 3 éven belül nyelvvizsgáznom kell hogy diplomát kapjak. Magamat ismerve pedig 3 év alatt pl. németet saját önerőből nemtudok megtanulni 3 év alatt B2-es szinten... :(
2012. jún. 22. 21:53
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
#4 bocs nekem nem az angol, hanem a német nem megy, és amúgy tényleg így van, hogy angolt sosem tanultam, mégis értem és tudok beszélni is. Lehet más nyelvvel kellene próbálkoznod.
2012. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jó, hogy legalább nem vagyok egyedül :D
2012. jún. 22. 21:53
 8/14 Vree ***** válasza:
100%
Ha a nyelvhelyesség nem megy akkor nincs baj, egyszerűen be kell a nyelvtani szabályokat (nem csak az alapszabályokat, hanem általában) gyakoroltatni, keményen amíg nem rögzülnek. Egy rendes, magas szintű, okos tanár itt rengeteget segíthet. Szerintem nincs semmi baj még, kinek milyne könnyen megy, a nehézségeket is meg lehet oldani sok sok gyakorlással.
2012. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
a nyelvérzéket nem lehet fejleszteni, vagy van vagy nincs. ezek szerint neked nincs... ettől függetlenül szorgalommal és sok gyakorrlással lehetséges letenni egy középfokút.
2012. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj hagyjuk már ezt a nyelvérzék dolgot. Az csak kifogás. Gondolj a zenére, van pár ember, aki igazi tehetség, de az emberek 99%-ának ez nincs a génjeiben, mégis hány ilyen ember tanult meg gitározni meg dobolni?



A nyelvvizsgához 60% kell, neked 50% már megvan. Ha belegondolsz, innen azért már nem olyan nehéz elérni a célt.


Ha a nyelvtani rész nem megy, akkor azt kell megtanulnod.

Lehetőleg azokat gyakorold, amik a vizsgán is lesznek.


Én úgy tanulok nyelvtant, hogy megtanulok több teljes mondatot, ami az adott nyelvtani formát használja.


Például mindig nyelvvizsgán szokott lenni conditional.

Pl. ezen az oldalon van 10 példamondat.

[link]


Mindet meg kell tanulni.

Szépen végigmész a nyelvvizsga feladatokon, ami nem megy, ahhoz keresel leírást, elolvasod, és a példamondatokat megtanulod.


Dohár Péter: Kis angol nyelvtan könyvét tudom ajánlani. Netről is le lehet tölteni, ha keresgélsz kicsit.



A listening kicsit nehezebb ügy. Szerintem ott az segít a legtöbbet, ha helyes kiejtéssel tanulod a szavakat. Emellett persze hallgatni kell sokat, anélkül nem megy.

De nem kell stresszelned magad rajta, rá fog állni a füled, meg az agyad.


Azt mondod voltál már középfokún, azon milyenek lettek a részeredményeid?

2012. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!