Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány nyelvet beszéltek? Melyeket?

Hány nyelvet beszéltek? Melyeket?

Figyelt kérdés
Légyszi irjátok le a korotokat is.
2009. júl. 6. 03:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

18 vagyok és:

*magyar

*angol (középfokúm van, de felsőfokúra és emeltszintre is készülök)

*német (középfokúra készülök..)

*franciául számolni tudok meg bemutatkozni

*kínaiul számolni

*olaszt is tanultam, de arra nem igazán emlékszem

2009. júl. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

természetesen magyar

német középfok

angol alap-középfok között

spanyol minimális :D

2009. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, magyar az anyanyelvem, apám ukrán, így valamennyit tudok ukránul is (a "konyhanyelv" talán megfelelő kifejezés a tudásomra), németet óvodás koromtól gimiig tanultam, de azóta nem foglalkoztam vele, így már csak nagyon alapszinten tudok beszélni, érteni megértem a nagyját. Gimiben latint és franciát tanultam, latinból középfokú nyelvvizsga-szinten állok (nyelvvizsgázni nem megyek el, mert a latin nyelvvizsga semmit nem ér), franciából tanári diplomám van, egyértelmű, hogy felsőfokon beszélem, ugyanígy az oroszt.

Az egyetemen két évig tanultam svédül, most már tanítom, erős középfokon beszélem, finnül pedig inkább csak értek, de a nyáron rágyúrok, mert ősszel Finnországba költözöm. :) Két évig tanultam lengyelül, de a tanár elég gyenge volt, így csak alapszinten tudom magam megértetni.

Egy éve tanulok angolul, majdnem középfokú szinten vagyok, jövőre szeretnék nyelvvizsgázni.

Emellett megértem az összes neolatin és szláv nyelvet írásban, valamint norvégul és dánul is tudok újságot olvasni (egyszer majd izlandiul is megtanulok).

Van eszperantó nyelvvizsgám, de azzal szintén kiröhögnek, úgyhogy nem szeretem hangoztatni...

2009. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

magyar- felsőfokon:)

angol, orosz- felsőfokon, egyetemen angol-orosz szakos voltam

olasz- gimiben tanultam, elméletileg van középfokúm, de nem biztos, hogy egy mondatot össze tudnék még rakni


22/L

2009. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
cikinek érzem magam.....csak magyar..... 29 évesen... picit gagyarászok angolul, de azt nem nevezném nyelvtudásnak... :(
2009. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagyok:

anyanyelvem a magyar, németül felsőfokon közel anyanyelvi szinten beszélek, oroszul olyan középfok körül, lassan el is megyek nyelvvizsgázni. Sokat megértek szlovákul és csehül, de válaszolni már csak oroszul tudok XD

És 4 éve tanulok latinul.

Angol, finn és izlandi van még betervezve...remélem összejön :D

2009. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Na tessék, és akkor még az terjed, hogy Mo.-on kevesen beszélnek idegen nyelvet :D Akkor vagy az nem igaz , vagy ezek vannak kiszínezve :DD

Ja amúgy én csak angolul és németül beszélek, mindkettőből van középfokúm. És hű de sokat tervezek még...spanyol, orosz, francia, holland stb...:DD

18/L

2009. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

- Német : 13 évesen középfokúztam, azóta inkább csak fejlődtem, nem nagyon felejtettem (szerencsére van német barátom, vele szoktam sokat beszélgetni), jövőre nekifutok az OKTV-nek.

- Angol: két éve tanulom, de nagyon sokat néztem tévét úgy, hogy németül beszéltek, a felirat meg angol (és fordítva), így nagyon sok dolog megmaradt bennem, szerencsére ragadnak rám a nyelvek :), a tanárom mondta, hogy szeretné, ha nekimennék lassacskán a középfokúnak, ha már nem érettségizem belőle.

- Magyar: anyanyelvem, értelemszerűen tudom használni (bár sajnos manapság ez nem is olyan egyértelmű...)


Tervben van: eszperantó, lovári (ez a kettő hobbiból, itthon, könyvekből), meg gondolkoztam a francián, de szerintem ez kimarad az életemből. :) Ja, és 16 (lassan 17) éves vagyok.

2009. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

16 vagyok.

Anyanyelvem a magyar,két idegennyelvet tanulok:angol,olasz.

Most szeptemberben lesz hét éve,hogy angolt tanulok.Olaszt azért tanulok,mert kellett választani második nyelvet.Egy éve kezdtem el.

Nyelvvizsgám nincs,de majd le kénne tenni a középfokút angolból.

2009. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

17 éves lány vagyok.

-magyar ugyebár anyanyelvi szinten :)

-ezenkívül német középfok

-angol középfok

-svéd alapfok

-és nemsokára jön a norvég

2009. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!