Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy 5 illetve egy 3 éves...

Egy 5 illetve egy 3 éves gyermek kb. mennyi idő alatt tanul meg egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Azon a nyelvterületen fognak élni,tehát nem nyelvtanfolyamon stb. értem a nyelvtanulást.
2009. júl. 3. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha ovodába vagy egyéb közösségbe járnak, ahol csak az idegen nyelvet tudják használni, akkor pár hét múlva már értenek sok mindent, és egy év múlva anyanyelvi szinten beszélik. (Tapasztalatból tudom.)
2009. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak igaza van,én is úgy hallottam,és ha lesznek gyerekeim,akkor én is ilyen óvodába fogom járattni őket!:) 18/L
2009. júl. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen,oviba fognak járni.
2009. júl. 3. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha idegen *nyelvterületen* élnek, akkor 1 év alatt elkezdik anyanyelvi szinten beszélni, ahogy az első hozzászóló is írta. A második hozzászóló viszont csalódni fog, mert a Magyarországon működő "idegennyelvű" óvodák/bölcsődék valamiért nem szokták beváltani a hozzájuk fűzött reményeket. Valószínűleg azért, mert arra nincsenek rákényszerítve a gyerekek, hogy egymás között magyarul beszéljenek, az óvónénit meg kb. leszarják. Adott nyelvterületen mindenkivel az illető nyelven kell beszélniük.
2009. júl. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Helyesbítés:


Arra nincsenek rákényszerítve, hogy egymással az illető idegennyelven beszéljenek.

2009. júl. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!