Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez az angol mondat?...

Helyes ez az angol mondat? (Sajnos sürgős és fontos megírnom valamit holnapra. )

Figyelt kérdés

The only matter is to see each other frequently.


(Csak az a lényeg, hogy gyakran lássuk egymást. Azért nem a "meet" szót használtam, mert az már van korábban, és nem nagyon akarok szóismétlést. De az jó, hogy "the only matter"?)



2012. jún. 7. 01:53
 1/7 webnyelv ***** válasza:

Lehet, hogy jó, de én nem így mondanám.

pl. The most important thing is to see...

Nothing else matters than to see...

I think it very important to see...

It is considered to be very important to see...

It is essential to see...


Én ezek valamelyikével mondanám. De lehet, hogy a tied is jó, csak ilyen későn már nem fog rendesen az agyam. :D

2012. jún. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Wow, hogy neked milyen szókincsed van! Nagyon köszönöm! :)


Bocsánat, hogy nem írtam ki először, de egyébként ez a szövegkörnyezet, ehhez melyik passzol jobban?


"My family doesn't come together on birthdays or namedays, but we meet each other on other days very frequently. So I don’t mind that we come together on different days – the only matter is to see each other frequently."


Arra gondoltam, hogy talán a "nothing else matters than to see..." Szerinted?


És bocsánat, hogy nem írtam le először az egészet. :$ Nem gondoltam, hogy ilyen sok lehetőséget fogok majd kapni válaszba - de én ennek csak örülök, hogy ennyi féleképpen írtad.

2012. jún. 7. 02:15
 3/7 Snapette ***** válasza:
Lefordítva azt jelenti: az egyetlen dolog, hogy gyakran láthassuk egymást. Nem, így a matter értelme más, gondolom te a matters-mint "számít valamit" értelemben akartad használni a szót, akkor meg úgy kéne mondani, hogy the only thing that matters - az egyetlen dolog ami számít, vagy egyik variáció az első válaszólótól.
2012. jún. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem is tudtam, köszönöm! :)
2012. jún. 7. 02:23
 5/7 webnyelv ***** válasza:

Igen, amit a 3. írt, az áll a legközelebb az eredeti mondanivalódhoz: the only thing that matters

Amúgy tetszenek a mondataid, jól fogalmazol!

2012. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:

Egyébként úgy is lehet hogy "it only matters that...) (csak az számít, hogy) - így talán rövidebb.


The only matter is = az egyetlen téma az hogy

egyébként.

(Ami jó ha napirenden szereplő témákon mész végig, de nem ide.)

2012. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

My family doesn't celebrate birthdays or namedays but we can see one other on other days frequently. So I don't mind to meet them some other time- the important is to do so often.


En inkabb igy irnam, de ma megkerdeztem Denise-t o hogyan mondana angol gondolkodassal...

2012. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!