Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan van angolul az, hogy...

Hogyan van angolul az, hogy "lyukas kártya"?

Figyelt kérdés

#englics
2012. jún. 6. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hole card
2012. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:

Lyukkártya?


punch card


(A "punch" itt "lyukat üt, kilyukaszt" értelemben játszik.)

2012. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
most melyik a jó? Egyiket sem értem igazából. Miért nem holed, vagy punched?
2012. jún. 7. 08:01
 4/5 Vree ***** válasza:

punched is jó.


Mit akarsz mondani konkrétan? Lyukkártya (mint számítógépnél), lyukasztott üdvözlőlap, vagy más?


punch card a számítógépes lyukkártya, punched-et raknék előtagnak ha lyukasztott dologról van szó.


Ilyen hogy "hole card" szerintem helytelen, "holed" kis jóindulattal elmegy.


De az angol a "to punch a hole"-t használja a "lyukaszt" értelemben, az hogy a hole főnevet igésítenék nagyon ritka. Szerintem első ezzel nincs tisztában.


(A teljesség kedvéért: van egy hole card szó, de egészen mást jelent: TV-közvetítéseknél amikor egy "lyukon" át láthatod a színével lefelé letett kértyákat is. Illetve "valamit a lyukban tartani" azt jelenti: tartogatni a megfelelő alkalomra, ebből jön például az "ace in the hole" (ütőkártya vagy adu ász átvitt értelemben, azaz: olyan trükk amivel az előnyödre fordíthatsz egy helyzetet), és elvileg ezt át lehet alakítani szintén "hole card" formára. De ezeknek vajmi kevés a köze ahhoz amit te kérdezel.)

2012. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem lyukkártya kell, hanem lyukas kártya, ahogy a kérdésben is szerepel. Pl. fogsz egy francia kártyalapot és kilyukasztod.
2012. jún. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!