Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Erre adnátok tanácsot?

Erre adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Talán kicsit furcsa a problémám,de leírom.Az a helyzet,hogy nyolcadikos vagyok és már az elsőfélév is tiszta idegbetegségben telt,a felvételi,mentem nyelvvizsgázni és még bajok amik itthon voltak(azok szerencsére már megszűntek).És az a baj hogy a második félév is elég nehéz volt,rengeteget feleltünk,írunk:Volt hogy pár héten keresztül egy héten 2 tantárgyból minimum írtunk.De akkor elég keveset mondtam.Szóval a második félév is kemény volt és már úgy érzem hogy kikészültem.Alapjában véve egyáltalán nem vagyok lusta,annyi hogy azokat a tantárgyakat szívesebben tanulom amiket szeretek.A bioszt péládul utálom.A könyv is nehéz,a tanár szerintem a legszigorúbb a suliban.A bioszt alapból utálom .Ráadásul most a szaporodást tanuljuk.Tudom hogy fontos de attól függetlenül utálom.Azt viszont tudom hogy egyre inkább szeretnék néhány nyelven megtanulni,mert arra pont nem gondolnak,hogy annyit megtudnék JÓL tanulni.És bebizonyíthám hogy mit tudok.És az a helyzet hogy már csak az érdekel,szinte semmi más.Még vizsga is lesz de abból is sok minden nap.Én amúgy megtanulok mindent,de már ez a tanév nagyon kikészített.Hogy bírjam ki a hátralévő időt?Válasszak hobbit(pl.nyelvtanulás)és azzal íveljem át ezt az időt?Merthogy azt bezzeg senki nem mondja különösebben.Vagyis nem mindig.Vagy hogy tudnám kibírni az utolsó heteket úgy hogy nem hülyülök meg?És még bankett is van és arra is próbálunk.Én eddig még betegen is maradtam próbálni.Szóval nem lustaságból írom ezeket,tényleg kikészített az egész tanév.

2012. máj. 24. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

sportolj,ne csak a nyelvkönyveket rágjad.fontos az is persze,de másra is szakítani kell időt.stressz levezetésnek nagyon jó a foci,vagy ha nem szereted akkor vmi más labdajáték,de fontos hogy csapatba legyen.nálam ez bevált.igaz rontottam miatta,ki nem szärja le,kezdetem elhízni,most meg stabil 60-65 kg vok.az egészség is fontos szempont.


ha nem lazítasz annyi minden fog kavarog majd a fejbe,azt se tudod hogy mit kell írnod a vizsgákon.

2012. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig hetente 1x jártam uszodába a héten és minden nap megyünk együtt haza a barátnőmmel,ami kiadós séta.:)
2012. máj. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!