Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozathoz adnátok tanácsot?

Szakdolgozathoz adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

A témám eredetileg a Szegénység gazdasági okai a magyar társadalomban. Könnyűnek tűnt először a téma, de amikor a könyvtárban kerestem hozzá könyveket szinte semmit nem találtam ami pontosan a témához kapcsolódik. Végre megörültem mikor találtam 5 könyvet, viszont itthon kiderült, hogy nem is Magyarországról, hanem külföldi országokról írnak benne. Megírtam a szakdolgozat első 5 oldalát, leírtam benne a Kádár korszaktól hogyan csökkent a jólét, stb, de a tanár azt mondta, hogy ez nem jó. A tanár segítségképp azt mondta, hogy írjak benne inkább arról, hogy a szegénység és a fogyasztói magatartás hogyan függ össze.

Esetleg ehhez a témához tudnátok ajánlani könyveket?

A következő 5-8 oldalhoz a tanár azt mondta, hogy készítsek kérdőívet és mérjem fel a fogyasztók vásárlási szokásai hogyan változnak az évek során, de úgy, hogy a kisboltokat kérdezzem meg. Ha elkészítem a kérdőívet szerintetek ha bemegyek boltokba akkor segítenek az eladók és kitöltik a kérdőívet?


2012. ápr. 2. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:

csak 1 tipp, úgy látom nem ez a témád, de jól jöhet: nézz utána hogy a szociológia hogy definiálja a szegénységet (ha jól tudom 2 dimenzió: kapcsolatok és anyagiak). nézd meg mennyi a létminimum ma Magyarországon, az ensz szerint stb szóval először valahogy a szegénységet kéne megfogni, mert nem egyértelmű mi az, viszont erről elég 1-2-3 oldal. a boltos ötlet nagyon jó, nyílván minél több helyre viszed annál többen kitöltik. lehetne ezt nagyban is vizsgálni, biztos vannak rá statisztikák hogy miket vásároltak az emberek.

nem tudom milyen szakon, suliban stb írod de ezek ugrottak be elsőre.

2012. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy most 3 részben kell megírni és mindegyikről minimum 5, maximum 8 oldalt kell írni, az igazi szakdolgozat (ami ahogy olvastam ennél sokkal több oldalas lesz majd) csak jövőre kell megcsinálni. Ezt azért kell megírnunk, mert az egyik tanár azt mondta, hogy segíteni akar nekünk, hogy jövőre kevesebbet kelljen dolgoznunk vele + tavaly hasonló óránk volt vele és azon leadott minden anyagot, mert nem tudta, hogy idén is vele lesz óránk így nem tudunk mást csinálni és e csonka szakdolgozat alapján lesz majd meg a jegyünk.

Írtam az első részben arról, hogy Mi vezetett a szegénységhez - itt írtam az 1914 ig zajló iparosodástól kezdve mindenről (köztük főleg politikai tevékenységekről), aztána 2006-os válság okairól (amit lehet kiveszek belőle, mert nem tudom mennyire kapcsolódik a témához, aztán a szegénység hatása a fogyasztása - itt arról van szó, hogy hogyan alakult a fogyasztás az 1900-as évektől Magyarországon, az egyes válságok, háborúk hogyan hatottak rá, a végén pedig van egy rész, hogy az életminőség hogyan alakul Magyarországon- meddig élnek a nők és férfiak

Nem tudom, hogy ez így jó lesz-e, remélem nem dobja

vissza..

A második részhez már elkészítettem a kérdőívet, majd megpróbálok keresni hozzá statisztikákat és írok arról.

Szerintetek így jó?

2012. ápr. 9. 23:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Angolul rákeresve (Google) a forint vásárlóerejének csökkenésére ezt a találatot kaptam:


[link]


Ez a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet honlapjáról van, így szerintem elég megbízható a benne foglalt információ és minden tényezőt nagyon jól összefoglal (bár hangsúlyozom, szociológiai témában laikus vagyok).


Nem tudom, hogy milyen szakra jársz, nálunk (SOTE) a szakdolgozat megírásakor alapvető elv volt, hogy néhány könyvet ugyan el kell olvasni és hivatkozni kell, de a felhasznált szakirodalom nagy része tudományos publikációkból (pl. PubMed, ill. egy csomó folyóirat) kell származzon. Szociológusoknál nem ismerem a követelményrendszert, de.. gondolom KSH felméréseket, esetleg közvéleménykutatásokat kell hivatkoznotok?


A szegénység definiálása nagyon jó ötlet, én is ezzel kezdenék. A tanár által javasolt ötletet a forint vásárlóerejének csökkenésén keresztül lehetne bemutatni: spórolnak a családok, megváltoztak a vásárlói szokások. A kisboltok forgalma - gondolom - csökkent, inkább a hipermarketekben vesznek nagyobb mennyiséget. Kisboltokban csak a napi legszükségesebbet veszik meg, ebből is inkább az olcsó ár, mintsem a minőség dominál.

2012. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!