Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az érettségitől,...

Nagyon félek az érettségitől, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

igazából nekem most csak a biológia számítana,mert ha az sikerülne,már bennt lennék az egyetemen,ezért eddig nem is nagyon tanultam a többire ( magyar,matek,töri). De mégis mit csináljak ,hogy azok se legyenek katasztrófák??

matekból alapból jó vagyok,mindig 5 voltam,de félek,azért ez mégis érettségi, annyira nem lesz könnyű. MAgyar ,nah ez kész katasztrófa nálam,mivel nem tudok fogalmazást írni, ha megszakadok akkor sem . :( A töri meg,hát nem is tudom..... ugyérzem semmit nem tudok belőle. Mit tanuljak főleg töriből,hogy megtudjam irni ???



2012. márc. 15. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
sz@rd le és akkor menni fog. Én is csak bioszra tanultam, a többivel nem foglalkoztam, és így is meglett a 3-as mindenből
2012. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

csak az a baj,hogy nem szeretnék 3ast, és ugye ha az érettségi átlagom jó lenne,könnyebben felvennének az orvosira,mint duplázással.

nem tudnátok abban segíteni,hogy melyik anyagokat kell feltétlenül tudnom töriből?? amire tuti rákérdeznek??

megnézegettem az eddigi esszéket, ott ált, a dualizmusról,Mátyásról mindig volt valami.

2012. márc. 15. 19:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Hiba lenne felesleges energiát befektetni olyan tárgyakba, amelyek ismerete a jövőben nem vállnak hasznodra.

Azt tudom tanácsolni, hogy a biológiára és a másik felvételi tárgyadra (nem tudom mit választasz, pl. matek, kémia, stb.) igen erősen hajts rá, legalább egyikből pedig csinálj emelt szintett.

Százalékosan pedig mindkettő 90% felett legyen.

A többi tárgyal nem kell foglalkoznod, csak annyira, hogy átmenj, és kész.

A felvételi tárgyakból legyél profi.

2012. márc. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha még ezenkívül is van plusz időd, tegyél le legalább egy nyelvvizsgát, ezért is többletpont jár.
2012. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

nyelvvizsgám már van, tavaly pedig csináltam kémia érettségit (96 % lett), és bioszból fogok most emeltezni.

én is ugy gondoltam ,hogy csak erre tanulok,mert a többi felesleges,de ha már eddig mindig jeles voltam,nem szeretnék egy csúnya érettségi bizonyítványt :S meg ugye ha a biosz nem sikerül,akkor jó lenne ha a többi se lenne 3as körül,mert akkor sehova se vesznek fel :S

2012. márc. 15. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:
ami nem fontos arra szarni kell. én is csak matekot meg kémiát tanultam. úgy mentem töriből a szóbelire, hogy még a tételsort se tudtam, nemhogy abból bármit is kidolgozni... 3as így is simán megvolt. a felvételi tárgyaim 5ösök lettek, azóta is az egyetemen nyomom kémia szakon.
2012. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Közérdekű infók következnek.

- a középszintű matek egy vicc, egy óvodás megírja hármasra. ott lesz a képlettár, simacsiga.

- töri szintén egy vicc, 4 évig aludni jártam be órára, a középszintű törit 1,5 óra után odaadtam, hogy na csá én léptem, atlaszból majdnem 80%-osra megírtam plusz ami így emlékezetből megvolt.

- magyar... nos, kérj segítséged a magyartanárodtól, egy fogalmazás messze nem nagy eresztés, főleg középszinten. A szövegértés meg szintén könnyű. Erre gyakrolj.

Amúgy a magyar és töri tételeket egy hétvége alatt be lehet tanulni, a többi időt meg szánd a bioszra.

2012. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!