Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET! "Es gibt Veränderungen...

NÉMET! "Es gibt Veränderungen in den Files. Du kannst das Hauptdokument in dem PPTX File finden. " Helyes így ez a két mondat?

Figyelt kérdés

Minden komment zöld mancsot kap! :)


Amit ki akartam fejezni: Változtatások vannak a file-okban. A fődokumentumot a PPTX file-ban találod.


2012. máj. 23. 15:49
 1/6 anonim válasza:
helyes :)
2012. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hízik a májam! Köszönöm a megerősítést!
2012. máj. 23. 15:54
 3/6 Vree ***** válasza:

Én nem tudok németül de kérem a zöld mancsot! :D Azt mondtad minden komment...Azt nem hogy értelmes is legyen. :p


Komolyra fordítva, az első "in den" is "in dem", nem? "A fájlokban."

2012. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze! Ment a zöld mancs! :)


szerintem "in den", mert a "Files" többet jelent és az in+D jelenti a ban-bent. Többes számnál ez IN + DEN. Szerintem.

2012. máj. 23. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyesek a mondatok, bár kicsit egyszerű megfogalmazás. Infós szaknyelven ez kb. így hangozna:


Es wurden Änderungen in den Files vorgenommen. Das Hauptdokument befindet sich im PPTX File.

2012. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez azért tényleg szebb. Remélem hamarosan Nekem is ilyen stílusú mondatok jutnak elsőre eszembe! :)
2012. máj. 23. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!