Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Angolt és németet folyékonyan beszélek, és szeretnék egy harmadik nyelvet is ezek mellé, de se a franciához, se a spanyolhoz, se semmilyen más egyéb világnyelvhez.

Műszaki szakirányon tanulnék tovább, matek emelt illetve fizika középszintű érettségit szeretnék tenni.

Ezeken a nyelveken gondolkoztam eddig, de nem tudok választani: finn, norvég, cseh, lengyel. Melyik lenne kiejtésileg esetleg nyelvtanilag a legkönnyebb?


2012. máj. 11. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Norvég német után annyira nem nehéz. (nagyon hasonló a két nyelv)


Lengyel, amennyira ismerem (nem nagyon), elég nehéz nyelv mivel kb. ugyanannyi ragozás van benne, mint magyarban.


Gondolom cseh és finn hasonló, de ez tényleg már csak tipp.


Szerintem már választásként is norvég (és esetleg finn) az ami megérné.

2012. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én norvégot tanulok itthon magamtól, szerintem ez a legkönnyebb, bár ez szubjektív. A finn sem durva, ott csak a ragozások nehezebbek. De meg lehet tanulni simán. Szerintem ez a két nyelv hangzik a legszebben. Habár most így belegondoltam, még régebben mikor elkezdtem a norvégot, olvastam nagyon sok helyen, hogy hihetetlen sok dialektus van. Szóval lehet, hogy aki oslói dialektussal beszél, nem is érti meg teljesen azt, aki mondjuk Bergenben lakik. Szóval ott nagyon fontos a hallott szöveg hallgatása.

A cseh meg a lengyel nekem elég nehéznek tűnik, de lehet másnak meg az a könnyebb. Mondjuk ott is megtanulod a nyelvtant, hallgatsz szöveget és kész.

2012. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Esetleg a holland nyelvről tudna még valaki valamit mondani?

2012. máj. 13. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok: hollandot egyszer említette a némettanárunk órán, mert ő szakkörben tanít a suliban. A nyelvtana szinte megegyezik, ha nem is teljesen, és a szavak is nagyon hasonlóak. Annyit tudok példának, hogy pl a németben ugye 'ich', az a hollandban 'ik'. azt hiszem a német 'bin' szónak is hasonló a holland formája. Vagy pl. angollal: angol: 'for', holland: 'voor'. azt hiszem.

Bár nekem a német is nagyon nehéz, szóval ez is az lenne, de ha te folyékonyan tudsz németül, akkor menni fog :) Nehézséget nem hallottam róla, hogy pl. zárt szájjal beszélnének, de az igaz, hogy nem is nagyon néztem utána.

2012. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!