Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha minden nap tanulok 1 órát...

Ha minden nap tanulok 1 órát angolt, akkor szerintetek elég tudásom lesz jövő nyárig, hogy kimenjek 2 hétre Floridába?

Figyelt kérdés
2012. máj. 11. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a tanulás azt jelenti, hogy eredeti nyelven nézel sok-sok amerikai filmet magyar (utána angol, végül semmilyen) felirattal, és amit nem értesz, szépen mindennek utánanézel, mit mondott, miért úgy mondta, stb., akkor esetleg. Persze a szokásos nyelvtani alapok, szavak, stb. ugyanúgy kellenek. Szóval nem kizárt, de nem is egyszerű.


De ha nem dolgozni akarsz ott, csak nyaralni, akkor kicsit könnyebb a helyzet. :)

2012. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia.

Fontos,hogy mióta tanulsz angolul most milyen szinten beszélsz és mennyit fejlődsz nyárig. Én most 16 éves vagyok,de 6 éves voltam amikor ki költöztünk anyukámmal és nővéremmel. Gyakorlatilag

egyikünk se beszélt valmai jól angolul. A ház vásárlást az utó vételt és az ehez hasonló dolgokat nagypapám elintézte nekünk,aki jól beszél angolul. A lényeg az,hogy kint voltunk és 1 hónap

alatt nagyon jól megtanult közülünk mindenki angolul,mert úgy,hogy kint vagy és azt hallod meg rá vagy kényszerülve,hogy angolul beszélj úgy könnyű megtanulni. Ha te csak nyaralni szertnél menni,

és egyedül akkor egy középfokon jó lenne tudni,mert még mielőtt be mész ki kell töltened egy bemeneti kérdőívet majd a határ ellenörzés előtt megkérdezik,miért jöttél,hova jöttél,ismersz-e itt valakit,

melyik szállodában leszel,bérelsz-e autót meddig maradsz és ehez hasonlókat. Ha a reptéren átjutottál és nem bérelsz autót akkor javaslom a taxit a szállodádig. A szállodába bejelentkezéskor

már nincs gond oda elég,ha minimálisan beszéled a nyelvet. Ha egyáltalán nem beszéled a nyelvet,akkor is ki tudsz menni egy túrista csoporttal. Ha bármi kérédsed van még szívesen válaszolok.

Ui. Ha Dél-Floridába beszélsz spanyolul akkor nincs baj,mert azt is mindenki megérti.

Barbi. :)

2012. máj. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hat attol fugg, hogyan tanulsz, en ugy tanultam meg angolul, hogy amerikaban nottem fel, es mivel a szuleim Magyarok, ezert nem nagyon hallottam a korai evekben angolt, de aztan barataim is angolul beszeltek hozzam, meg az iskolaban is angolul kellett beszelnem, szoval lemorzsolodott ram a tudas. Sok kulfoldit hallottam, es a Magyar rokonaink jottek hozzank sokszor, es hallottam mikor beszeltek, es sokuknak az volt a baj, hogy nem tudtak beszelni angolul, csak tudtak a nyelvtant, de az nem eleg. Meg sokszor kellett elismetelni dolgokat, mert nem ertettek jol, mert csak olvasva ertettek az angolt. De annak nincs ertelme. Szoval szerintem ha filmeket nezel, meg beszelsz akkor eljuthatsz egy jo szintre angolul, van tobb mint egy eved ra. En japanul tanultam, es ugy csinaltam, hogy lefekves elott elmondtam magamnak mi tortent velem japanul, es probaltam minel folyekonyabban.. es igy megtanultam beszelni. Szerintem ezt kiprobalhatnad, jo modszer.

Meg ahogy az elottem iro irta, Floridaban sok a del-amerikai, akik spanyolul beszelnek, szoval ha tudsz spanyolul az jo. Pl Miamiban ugy remlik van a Little Havana, ami egy spanyol kerulet. De mas varosokban is van ilyen, hogy Chinatown, Little italy/manila/gyakorlatilag barmilyen orszag.. Meg vannak polish neighborhoodok is.. Ezekben mindig az adott orszag nyelvet beszelik sokan, kinai, olasz, lengyel, vietnami, tagalog... Szoval ha ezeket tudod akkor annyira nem leszel elveszve.

Sajnos azt nem tudom, hogy amikor bejossz akkor mennyire kell tudnod angolul, mert nekem amerikai utlevelem van, es az allampolgarokat annyira nem nezik, meg mi altalaban beszelunk is angolul :) De nyilvan a customs declaration form kitoltesehez kell tudni valamennyit. De ha mar itt vagy, akkor mindenki nagyon kedves veled, bar pl New Yorkban nem, mert ott mindenki paraszt, de normalis varosokban kedvesek az emberek a kulfoldiekkel, es segitunk nekik, ha nem tudnak valamit, szoval ne aggodj. Bar en meg nem voltam floridaban, de californiaban es arizonaban eltem gyerekkent, es arizonaban nagyon ferde szemmel neztek a kulfoldiekre, amig ki nem derult, hogy nem mexikoiak (azert ez hamar kiderul), de utana mar minden jo volt. Szoval delen ezzel lehet a baj, mert nem szeretjuk az illegal lakosokat, akik csak ugy beszoknek, es azokbol delen sok van, mert ott jonnek at mexicobol. De itt eszakon nincs sok, mert en peldaul 100 merfoldre elek canadatol, es ide ok nem szoknek at, miert szoknenek.. Szoval itt nincs ezzel baj.

2012. jún. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!