Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET: Helyes? "Wenn du...

NÉMET: Helyes? "Wenn du bessere Noten haben möchtest, dann solltest du mehr in der Schule lernen. "

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kell bele a haben
2012. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
OK. Köszi!
2012. máj. 6. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamint szerintem helyesebb ha felcseréled a mehr-t és az in der Schule-t.
2012. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz...Kösz.
2012. máj. 6. 21:55
 5/8 anonim válasza:

Az egész úgy rossz, ahogy van. Gondolom azt akartad írni: Ha jobb jegyeket szeretnél, akkor többet kell tanulni az iskolában.

Az igének ebben az esetben a 2. helyen kell állnia. Olyan ragozás pedig, hogy solltest nincs, hanem helyesen sollst!


wenn, du möchtest bessere Noten in der Schule, dann sollst dir mehr lernen. inkább így írd

2012. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó elég nagy hülyeséget írt, össze-vissza írta, nem is helyesen. Wenn után kati szórend, és olyan hogy sollest van, mégpedig a feltételes alak, tehát "kellene".
2012. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
solltest*
2012. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kicsit én is megijedtem, hogy "solltest" nincs :).
2012. máj. 7. 09:27

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!