Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolból kellene segítség....

Spanyolból kellene segítség. H azt akarom mondani hogy titeket, vagy nektek, és az ige után írni akkor hogy csinálom?

Figyelt kérdés

A latin amerikai verziót jobban ismerem, ahol ugye a les-t használják, amit a harmadik alaknál is. Na de spanyolban a titekete vagy nektek az os. Ha utána akarom írni az igének hogy csinálom?


Quiero amaros. (??)

Szeretni akarlak titeket.


És ezt is ugyanúgy lehet utána írni az igének mint a többit, vagyis három esetben? (szótári alak, gerund meg felszólitó?)


Ha valaki tud példákat, írhatna megköszönném


2012. ápr. 16. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Quiero azt jelenti, hogy akarom, a titeket pedig ugy lehetne irni, hogy:

vosotros (fiuk) vosotras (lanyok) (ezek spanyol orszagban vannak csak)

ellos (fiuk) ellas(lanyok) ustedes (onok)


Vagy is: Yo quiero amar (es a titeket megfelelo alakja, ha vegyes csoportrol van szo, vagy is fiuk-lanyok, akkor az os-verziot hasznald) (az amar-ban nem vagyok biztos)

2012. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*az iget mar nem kell fogozni, mivel a quiero-val megtetted
2012. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem pont erre gondoltam. Hanem amikor a névmásokat az ige után tesszük. Például mondhatom úgy hogy


te quiero decir

el akarom neked mondani


vagy


quiero decirte

el akarom neked mondani


ugyanaz


de ha azt akarom hogy nektek

az Os szó jelenti hogy nektek (európai spanyolban)


Os quiero decir

el akarom mondani nektek


mivel én főleg a latin amerikai verziót ismertem ott úgy mondják hogy les quiero decir ez azt is jelenti hogy nektek vagy nekik el akarom mondani mert ott ugyanaz a többes szám 2. és 3. személyű alak


viszont az európai spanyolban Os van. Ezt pedig nem tudtam hogy kell használni, vagyis hogy lehet-e úgy mert nem nagyon olvastam vagy hallottam még.


De most utána néztem és lehet, legalábbis olvastam pár ilyet csak furcsa.


Quiero deciros is azt jelenti hogy el akarom nektek mondani


csak olyankor furcsa hogy például ha egy nd-ora végződő ige után tesszük


Estoy diciendoos

Elmondom nektek


furcsa hogy két magánhangzó van egymás mellett, de lehet így, ugyanúgy mint a többi névmással legalábbis olvastam

2012. ápr. 16. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy van, os.

(Utolsó mondatod inkább: Os estoy diciendo.)


Nézd, a spanyolok válaszolnak egy amerikai kérdésére, ami ugyanerre vonatkozik:


[link]

2012. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz pont itt olvastam én is :))
2012. ápr. 17. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!