Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelvtanulas nullarol?

Olasz nyelvtanulas nullarol?

Figyelt kérdés

Szeretnek elkezdeni itthon olaszt tanulni.Mar kineztem nehany konyvet,de meg nem sikerult beszereznem.Addig is szeretnem ha ajanlanatok weboldalakat,letoltheto tananyagokat,amelyek bevaltak nektek.

Meg az erdekelne,hogy mennyi idot erdemes ra naponta forditani? Szerintetek mennyi ido alatt juthatok el kozepfokig?(Tudok romanul,ez talan elonyomre valik,mivel a ket nyelv "rokonsagban" all egymassal,igy ha pl nulla tudassal olasz szoveget olvasok,eleg sok szot megertek.

Koszonom a valaszokat!



2012. ápr. 16. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A román nyelvtudás valóban előny lehet, nekem van egy román ismerősöm, és hiába tudott csak kicsit olaszul, lehetett érteni, mit mond (olaszul).


Egyébként én a Móritz-féle nyelvkönyvet ajánlom. A magyarországi könyvespolcokról már levették (mivel az új törvény csak egyféle könyvet engedélyez tantárgyanként), de interneten továbbra is meg lehet rendelni:

[link]


Jó és kissé vicces szövegek vannak benne, a nyelvtani magyarázat is kielégítő, ráadásul - sok más könyvvel ellentétben - magyarul van(!) + egy levél is megtalálható benne, ami kell az érettségihez, szóval szerintem ezt vedd meg! :)


Nekem már bevált. 7.-ben kezdtük a könyvet, és annak ellenére, hogy 7.-ben és 8.-ban nem volt intenzív és gyors a tanulás a suliban (most 9-10.-ben heti 1 intenzív különórával), idén, 10. év végén akár már le is tehetném a középfokú nyelvvizsgát, és az emelt szintű érettségit is elvégezném, ha lehetne. Bár ehhez kellett egy nagyon jó tanár...


Nyilván otthon nehezebb lesz megtanulni, de heti 4-5 órával ott is megoldható. Ha ügyes vagy, akár 1 (de inkább 1,5-2) év alatt simán megtanulhatsz középszinten beszélni/írni, de azért nem árt, ha egy különtanárhoz is elmész közben...


Sok sikert hozzá!

2012. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Grazie mille!:)

Mindenkepp megprobalom beszerezni a konyvet.

2012. ápr. 17. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:

teljesen kezdőnek pons nyelvtanfolyam kezdőknek!

Itt is sok mindent találhatsz:

canadahun.com/forum

uz-translations.net

scribd.com

2012. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom neked is :)
2012. ápr. 18. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!