Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi azaz idő,...

Szerintetek mennyi azaz idő, ami alatt leghamarabb el lehet jutni nulláról középfokú nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból kérdezem. Tegyük fel az illetőnek nincs más dolga, csak tanulni a nyelvet, mennyi idő szükséges? Olvastam olyan kommenteket hogy egy év alatt, valaki azt mondja erre, csak hencegő, mert ahoz sokkal több idő kell...
2011. dec. 1. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm most tette le, 4 hónap után. De úgy, hogy 4 hónapos szuperintenzív nyelvtanfolyamra járt, heti 5 nap, napi 6 órában csak nyelvórák voltak, plusz egy rakás házi. Tehát lényegében reggeltől estig csak a nyelvvel foglalkozott.

Hogy ennél hamarabb le lehet-e tenni, nem tudom, de azt hiszem, nem.

2011. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bánomisén ***** válasza:
80%
Attól függ, hogy milyen lehetőségeid és ezekhez milyen képességeid vannak.
2011. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű nyelvekből kb. 500 óra, az előző válaszoló mondott is erre egy konkrét példát (a példájában 16 hét x 30 óra = 480 h).


Minél kevésbé intenzív a nyelvtanulás, annál hosszabb idő lehet szükséges. Ha pl. napi fél órát foglalkozol egy nyelvvel, akkor 1000 nap múlva nem fogsz ott tartani, mint a fenti példában szereplő tanuló a 4 hónapos kurzus végén, mert alig tanulsz naponta többet, mint amennyit felejtesz.

2011. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez igen!!! Akkor nem csak elméletileg, de a gyakorlat is azt mutatja. Most leesett az állam... De tényleg 0-ról? Nem semmi...

Gratulálok neki!

2011. dec. 1. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad bedőlni a nyelviskola-maffia által terjesztett híreszteléseknek, melyek szerint egy nyelv megtanulása több év tanulással és több százezer forint kiadással jár.


Ugyanakkor az is világos, hogy az a bizonyos 500 óra nettó, intenzív munkaként értendő. Félig odafigyelve, rossz módszerrel, alulmotiváltan ez nem lenne elég.

2011. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Csatlakozom az előzőhöz.


Illetve még annyi, hogy egy szuperintenzív csilli-villi nyelvtanfolyam amely a vizsgára készít fel, nem biztos, hogy az életben is használható nyelvtudást ad. Persze ha csak a papír kell...


Egyébként nem tudom, hogy felmerült-e valakiben, hogy tulajdonképpen milyen nyelvről is beszélgetünk, ugyanis nagyon nem mind1. Továbbá az emberek sem egyformák, van akinek könnyebben megy, van akinek kevésbé. A motiváltság az alap, arra pedig lehet építeni a jó tanulási módszereket és az időráfordítást. Nekem az angoltanárom anno azt mondta, hogy egy nyelvből pontosan annyit profitálsz majd, amennyi munkát beletettél a tanulásába. Szerintem ez nagyon igaz.

2011. dec. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"milyen nyelvről is beszélgetünk, ugyanis nagyon nem mind1. Továbbá az emberek sem egyformák, van akinek könnyebben megy, van akinek kevésbé. A motiváltság az alap"


Angolról beszélünk, nem kínairól; átlagos képességű emberről, aki erősen motivált és jó módszerrel tanul. Ez az 500 óra. Motiváció nélkül sohasem tanulja meg, gyenge képességekkel pedig mondjuk 2x ennyi idő alatt. Lengyelből 2x annyi, kínaiból 4x annyi idő ugyanannak a szintnek az elérése, mint angolból.

2011. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!