Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudok ideális...

Mennyi idő alatt tudok ideális esetben eljutni "C" típusú középfokú szakmai nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok,levelezős egyetemista.Sajnos az általános és középiskolában elkomolytalankodtam a tanulást,így most kezdenék neki.Gazdasági,üzleti szaknyelvről van szó.Másfél hónapot voltam kint Angliában,ott minimálisan beszéltem.A nagyon alapnál azért kicsit többet tudok,de beszélni félek.Ha mondjuk hetente 2x2 órát eljárok suliba,és otthon is tanulok akkor mennyi idő kb?Köszi a válaszokat!Amúgy anno Headway-ből nyomtam,asszem a kékig jutottam..vagy zöldig..ha van olyan :)
2011. febr. 25. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én alapfok körül voltam a nyáron, 2x100 órás tanfolyamon vettem részt (intenzív - heti 5*5), majd ezután magántanárral heti 2x2 órával nagyjából 3 hónap alatt felkészültem a szakmaira. Elsőre sajnos nem sikerült, nem voltam jó passzban és elég nehéznek is éreztem a feladatokat, de így is csak 2 ponton múlt.. :/ Jól ment a kommunikáció, a levélírás is, a magnót elég rosszul hallottam, a szövegértés pedig nekem nehéz volt :(


Szóval mondhatom, hogy legközelebb sikerülni fog, addigra minden leül, ami eddig csak keringett a fejemben :D


Ha középfokú a tudásod, heti 2x2 órával 3-4 hónap alatt fel tudsz készülni, ha otthon is sokat gyakorolsz, tanulsz (szerezd be a kiválasztott vizsga felkészítőkönyvét, abból készülj, s akkor nem érhet nagy meglepi). A nyelvtant is gyorsan át lehet ismételni, a lényeg, hogy jó tanárt találj!

2011. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nehéz látatlanban erre válaszolni, de azért mégis megpróbálok támpontokat adni az alapján, hogyan szoktam a tanítványaimat felkészíteni.


A B2 szakmai vizsga szintje így néz ki: B2 nyelvtudás + szakmai szókincs.


Ideális esetben érdemes általános nyelvből eljutni egy kb középfokú szintig és a vége felé elkezdeni a szakmai szókincset. Az is fontos, hogy melyik vizsgára készülsz, mert mindegyiknek megvan a maga szisztémája és azt már jó korán figyelembe kell venni.


A kék Headway az intermediate szint. Ha ezt elég megtámogatni és erre ráépíteni a szakmai részt, akkor nem vagy messze. Egy alaposabb Headway int. tudást feltételezve már el szoktam küldeni vizsgázni a tanítványaimat.


Az is kérdés, hogy állsz a szakmai résszel magyarul. Ha alapvető szakmai dolgokat nekem kell megtanítani, akkor ez több időt vesz igénybe, mintha csak angolra kellene átváltani.


A mikor mehetek vizsgára? válasz egyébként 2 dologtól függ:

- hol áll most a tudásod

- milyen gyorsan vagy képes elsajátítani a hiányzó tudást.


Ha megírod melyik vizsgára készülsz, akkor esetleg tudok részleteket is mondani a hogyanról, de az lenne a legjobb ha te magad néznél utána a lehetőségeknek és a számodra legmegfelelőbbet választanád.


A.

2011. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!