Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelv párhuzamos tanulása...

Két nyelv párhuzamos tanulása mennyire zárja ki egymást?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok már jó pár éve (talán nincs túl jó nyelvérzékem), talán mostanra valamelyest jobb szinten megy. Érdekelne azonban a spanyol nyelv, leginkább hobbi szinten való tanulása. Kérdésem az, hogy ha spanyolul is elkezdek majd tanulgatni, akkor az mennyire zavar be, az angol tanulásomba?
2009. jún. 17. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar be, két nyelv ismerete azért nem olyan ritka dolog. Gimnáziumban is két nyelvet tanítanak. Akkor lenne zavaró, ha egyszerre kezdenél el két új nyelvet. A közös eredetű szavak még jól is jöhetnek, megörülsz nekik, ha a másik nyelvből már ismerősek.
2009. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is arra számítok, hogy noha az angol a germán nyelvcsaládhoz tartozik, a spanyol pedig az újlatinhoz, azért sok a hasonló csengésű szó. A spanyolban pedig, az tetszik még, hogy sokkal "fonetikusabb" kiejtésű mint sok nyelv. Vagy fogalmazzunk úgy, hogy magyarként talán könnyebb tanulni...
2009. jún. 17. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Én most angolt, németet és olaszt tanulok egyszerre. Talán az lehet zavaró, ha ugyanolyan szinten vagy mindegyikből, tehát szerintem egyszerre ne kezdj kettőt, a következőt csak akkor kezd, mikor az egyikből már kb alapfokon vagy, és akkor szépen elkülönülnek a dolgok.
2009. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az angolt nem most kezdem, azzal kb. középszinten vagyok, de azon belül is remélem erős középszint. Egy év múlva tuti elmegyek nyelvvizsgára, csak addig itt egy OKJ képzésen van még lehetőségem tanulni...
2009. jún. 17. 21:49
 5/5 hobbikertesz válasza:
Én, úgy hallottam hogy több nyelv párhuzamos tanulása nem hogy kizárja, hanem könnyebbé teszi a nyelvtanulást.
2013. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!