Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » WIR LEBEN AUTOS - Ez mit...

WIR LEBEN AUTOS - Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

OPEL, wir Leben Autos - így szól a szlogen.

Ezt miként lehetne magyarosan visszaadni?


2012. márc. 14. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert szójáték.
2012. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg szójáték. Úgy lehetne magyarázni, hogy az autókkal élünk, nm szeretjük őket de azért jó hogy vannak.
2012. márc. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 .:Laci:. ***** válasza:
életünk az autó....
2012. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Petraas válasza:
Nem igazán értelmes ez a mondat, egyetértek az előttem hozzászólókkal. :)
2012. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 2. magyarázat a szövegösszefüggést tekintve nem állja meg a helyét, hiszen ez egy autóreklám. Nyilván a liebenből jön.
2012. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 .:Laci:. ***** válasza:

elvileg mindent lehet magyarra fordítani, max nem lesz magyaros...de ezt lehet magyarosra fordítani


semmi köze a liebenhez, az van oda írva, hogy leben vagyis élni Wir Leben Autos. - Életünk az autó

nem szójáték, úgy értik, hogy nekik úgymond ez a kötelességük, hogy autót csináljanak ezért az életük az autó.

meg ha jól emlékszem régebben szintén az opel reklámjában volt magyarul ez a szöveg, hogy életünk az autó.

2012. márc. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 14. 22:21
 8/11 anonim ***** válasza:

az "életünk az autó" fordítás lehet, h értelmileg jó (valami ilyesmit akartak kifejezni), de semmiképp sem helyes nyelvtanilag. A leben itt ige és nem pedig főnév. Különben is az életünk nem "wir Leben", hanem "unser Leben" lenne. Az autókat élünk már közelebb áll az eredetihez.

De végülis mindegy, a lényegi üzenet úgyis ez: mi imádjuk az autókat, így értünk is hozzá, tehát vedd meg! :)

2012. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Wir leben Autos. 20 évig azt hittem "lieben" -pedig 2. anyanyelvem az osztrák- mert helytelen lett volna "für" nélkül. Csak azok mondanának ilyet, hogy "leben Autos", akik nem tudnak beszélni... idegesítő szlogen.
2012. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ma hallottam már sokadszorra ezt a szlogent és felvillant egy új jelentéslehetőség. Az Opel szól a többi autóhoz így. Opel: -Wir leben Autos! Így mindjárt van értelme :)
2013. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!