Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért áll ebben a mondatban...

Miért áll ebben a mondatban folyamatos melléknévi igenév? (német)

Figyelt kérdés

Ez a mondat:

Darauf folgt die Festrede des Direktors, dann kommt die feierliche Bandübergabe, anschließend natürlich der Ball.

1.

Jó ez a fordítás?

...azután következik az ünnepélyes szalagátadó természetesen a bállal együtt.


2.

Miért áll ebben a mondatban folyamatos melléknévi igenév? (anschließend) Ez a magyarra -ó, -ő végződéssel fordítjuk, így viszont sehogyan sem stimmelne a fordítás. Lehet, hogy én néztem el itt valamit a nyelvtant illetően?


2012. febr. 22. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebben a mondatban az anschließend nem foly. mell.n-i in, hanem (idő)határozószóként szerepel, jelentése: aztán, azután, rákövetkezőleg.

Tehát a fordítás: ... aztán következik az ünnepélyes szalagátadó, azután természetesen a bál.

2012. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rámfér az okosodás...
2012. febr. 22. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
anschließend csak annyit jelent, hogy rögtön valami után. Szó szerint kb. "rákövetkezŐleg", "hozzákapcsolódÓan" (persze így nem fordítjuk!)-- és hoppá, ezekben meg is találod a keresett -ó -ő -jeidet!!! :)
2012. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Feliza! Tanári vénát sejtek e magyarázat mögött...
2012. febr. 22. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól sejted, bár ez nem onnan van... :)
2012. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tanítasz, de nem németet? Én angolt tanítok, de most a németre van szükségem.
2012. febr. 23. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!