Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az oka annak, ha külföldön...

Mi az oka annak, ha külföldön is ennyire nehéz nekem az angol, mások is vannak így, miért és hogyan ragad meg másoknak olyan könnyen az idegen nyelven való gondolkodás?

Figyelt kérdés
Külföldön élek több,mint egy éve, de még mindig nehezen megy az angol, meg megszólalni, nem tudok angolul gondolkodni, teljesen máshogy szerkesztik a mondatokat, nekem az a nehéz benne, másoknak meg olyan könnyen megy, ilyenkor teljesen elkenődöm és azt érzem,hogy kivételesen lehetetlen nyelvtanuló vagyok. Mikor beszélnek sokszor elfelejtem a mondatoknak az elejét,pedig próbálok figyelni. Ha le van írva sokkal könnyebb ugye, de néha feladom, mert csak azt látom,hogy mások tanulás nélkül beszélnek, mint a párom is,akire csak úgy ragad a nyelv, igaz ő eleve kétnyelvű. Én vagyok csak ilyen fogyatékos?
2012. febr. 20. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Milyen szinten voltál mikor kimentetek? Azóta csak fejlődtél valamit. Lehet hogy túlságosan görcsölsz azon hogy jól mond a mondatokat. Azt írtad, hogy a párodnak jól megy a nyelv. Gyakorolj vele, ha kettesben vagytok, akkor se magyarul beszélgessetek, mert így nem fogsz átszokni Ha meg egész nap angolul beszélsz és nem vagy csak amit muszáj magyarul, rákényszerülsz hogy jobban fejlődj.
2012. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!