Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Új nyelv tanulásán töröm az...

Új nyelv tanulásán töröm az agyam, de nem tudok választani. Ki mit tart jónak, és miért?

Figyelt kérdés
Angol, német már megy, de szeretnék valami elfoglaltságot nyárra. Olyan nyelvet keresek, amit tudok használni,de mégis nem oly nehéz.
2009. jún. 2. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs penzed/idod nyelvtanarra vagy nyelviskolara, akkor autodidaktakent kitunoen tanulhato az olasz es a spanyol.


Tanari segitseggel ajanlom az oroszt es a franciat.

2009. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Spanyolt!
2009. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kicsit érdekel a nem európai világ is, akkor érdemes hindiül tanulni :) és nem viccelek, szerintem nem nehéz, inkább kezdetben európai szemnek furcsa, de nem idegen. Nekem a szívem csücske lett, mivel a Bollywoodi filmeket is nagyon szeretem, a nyelvből kb. alapfokon állok most teljesen autodidakta tanulással.

Az Uz-Translations oldalán megtalálod a Teach yourself Hindi könyvet teljes pdf-ben, nagyon jó anyag, csak az kell hozzá, hogy ismerd az angol nyelvtani kifejezéseket.

2009. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Francia vagy spanyol! Én személy szerint nagy spanyol rajongó vagyok, de ez a személyes tapasztalatom alapján alakult ki! :)
2009. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan nyelv, ami megfogott a dallama, az írásképe, vagy a használhatósága miatt. :)

Szerintem tisztázd, milyen típusú nyelveket szeretsz: nyelvtanos legyen, vagy modul-szerkezetű? Germán, latin, szláv, vagy egzotikusabb? Mennyi időt szeretnél ráfordítani, milyen szintű nyelvtudást szeretnél? Érdekel az adott nyelvhez kapcsolódó kultúra? Szeretnél esetleg nyelvterületre utazni?


Én csak a személyes kedvenceimet tudom írni: francia (tanárral, magadtól nem fog menni) a dallama és a kihívást jelentő nyelvtana miatt (- kész rejtvény az a nyelv, szerencsére én már egész jól haladok a fejtéssel, állítólag valami tanárféle vagyok). :)

Orosz: egyszerűen imádnivaló a kiejtése, a gazdagsága, az egyszerűsége. Imádom a cirill betűket, meg hogy olyannyira logikus nyelv.

Svéd: egyszerű, majdhogynem primitív, csak nyelvtanulási lehetőség van kevés ebben az országban. Angolra és németre hajaz, nem fog túl sok meglepetés érni.

Finn: olyan, mint a magyar, nagyjából mintha magyarul beszélnék, csak más szavakkal. Hosszú szavak, nehéz nyelvtan, sok-sok tanulással eltöltött óra. Imádom! :)

2009. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokban múlik azon, hogy mit akarsz kezdeni magaddal. Ha például kimennél valahova, akkor annak az országnak a nyelvét érdemes megtanulni.


Orosz: Nagy területen beszélik, megértetheted vele magad az összes szláv néppel, gazdaságilag erős ország nyelve. Ha pl külkeres akarsz lenni, érdemes oroszt tanulni.


Arab. Nem viccelek. Igen gazdag országok is vannak, de sok arab nyelvű országban rengeteg potenciál van. Kevesen beszélik, ezért ha egy cég ilyen munkaerőt keres, jó eséllyel helyezkedhetsz el. Politikai irányon is hasznodra lehet, és Európában is sok az arab vendégmunkás.


Spanyol/portugál: Európában kevesen beszélik, viszont Dél-Amerikában egy kontinensnyi ember anyanyelve. Bár két különböző nyelv, nagyjából megértik egymást, ha nagyon muszáj.

2009. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Horvát.
2009. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Spanyol, orosz.
2009. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!