Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet lenne szerencsé...

Melyik nyelvet lenne szerencsésebb választani angol és francia nyelv ismerete után?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan nyelvre lennék kíváncsi, amit esetleg otthon is lehetne tanulni, mert nagyon szeretem a nyelveket, de tanfolyamokra sajnos nincs keretem.
2010. aug. 23. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy az angol után az olasz nagyon jó, mert hasonlítanak a szavak. Én még nem tanultam olaszul, de nem egy ember mondta nekem. Viszont nem tudom, hogy mennyire lehet egy nyelvet otthon tanulni, néha jobb másokkal is beszélgetni. Szerintem olyat válassz, amit tudsz valami ismerősöddel gyakorolni, hogy legalább néha beszélgess.
2010. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az olasz nyelvvel már korábban is szemeztem, mivel hallottam, hogy a latin nyelveket, ha már egyet tud az ember, könnyebb a többit is megtanulni.
2010. aug. 23. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Olasz nagyon jó ötlet, de a spanyol szerintem könnyebben megy, ha magadtól tanulod. De minden ember más:) Nézegess több nyelvet és tanuld azt, amelyik a legjobban tetszik, mert ez is nagyon fontos, ha érdekel, könnyebben fog menni.

Amúgy mindenhonnan azt hallom, hogy német, angol mellett érdemes kis nyelvet tanulni, mert előnyben vagy a munkaerőpiacon. Esetedben a német helyett francia van, de mindegy, világnyelv és az Unióban talán még fontosabb is, mint a német:) Nézd meg mondjuk a svédet is:) Talán könnyebb a hangsúlyozás, mint a latin nyelvekben (bár ha a németet kicsit se vágod, akkor inkább maradj a latin nyelveknél).

2010. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen kevésbé beszélt nyelveket is nézegettem, mint pl. a finnt, ami igazából a szívem csücske, szerettem volna megtanulni, de sajnos anyagot sehol nem találok hozzá. :( A svédet nem nagyon nézegettem még, olvastam valahol, hogy nagyon könnyű "lebutított" nyelvtana van. Ez igaz?
2010. aug. 23. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Angol és francia után én is az újlatin nyelveket ajánlom. Én braziliai portugált szeretnék tanulni, viszonylag egyszerű a kiejtése, és francia után könnyű tanulni, viszont portugálból nincs nyelvvizsga, meg mindenhol portugáliai portugált tanítanak, annak meg nehéz és csúnya a kiejtése. Így marad a spanyol. Angolhoz szerintem a holland áll a legközelebb, abból ráadásul még nyelvvizsgázni is lehet.
2010. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jújjj.. A portugáliai portugál, huh, hangzásában én a lengyelhez tudom csak kapcsolni.. :) A holland nekem olyan nagyon nem jön be, akkor már inkább olasz vagy spanyol. Viszont a svédre kiváncsi lettem! :)
2010. aug. 23. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Finnhez könnyű anyagot letölteni a netről. Több nyelvkönyv is fent van. Én letöltöttem őket, meg egy antikváriumban nyelvkönyvet is tudtam szerzni. Ami ugyan nem a legújjabb, de hát a nyelvtan azóta nem igazán változott
2010. aug. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Dejó:) Meg tudnád nekem adni ezeket a honlapokat illetve a könyv szerzőjét és címét? Nagyon köszi az infót :)
2010. aug. 27. 23:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!