Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelv megtanulása...

Német nyelv megtanulása alapszintig tanárral vagy anélkül?

Figyelt kérdés
Angolból már van középfokúm és nagyon szeretem, tökéletesen megértem és ki is tudom magam fejezni, viszont most Ausztriába készülök és szeretnék németül tanulni. A kérdésem az lenne, hogy meg tudok magamtól németül alapfokon tanulni hogy utána elmehessek középfokús képzésre vagy mindenképpen tanár kellene? Ha igen akkor milyen irányba induljak?
2012. febr. 7. 08:44
 1/1 webnyelv ***** válasza:

Mint mindent, a németet is meg lehet tanulni tanár nélkül. De hanganyag, ha van a tankönyvhöz, nem árt, sőt.

Olyan könyvet érdemes beszerezned, amiben a nyelvtant is elmagyarázzák. (Tehát nem a hipermodern tankönyvek.) Hirtelen nem tudom, napjainkban lehet-e ilyen német könyvet vásárolni valahol, talán antikváriumban.

Mondjuk a kiejtést, főleg a ch kiejtését nem árt, ha elmagyarázza valaki.

2012. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!