Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol filmeket nézek...

Ha angol filmeket nézek felirat nélkül, abból tanulhatok?

Figyelt kérdés
A tv-be sok csatornát átlehet állítani angol nyelvűre, de felirat nincs. Ez is ér valamit? 1 éve tanulom az angolt iskolába (nem tagozaton). Meg nem értem, de ha sokat néznék így tv-t tanulnék belőle?
2009. máj. 18. 16:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet, én is nézek felirat nélkül idegennyelvű filmet, és a hallás utánim elég pocsék, így sajnos én sem értem (francia). Amennyit kihallottam belőle + az események arra bőven elég volt, hogy a történetet mégis megértettem. Szóval élvezhető volt, csak jobban kell figyelni, és persze nem ért az ember minden eseményt, sok minden utólag nyer értelmet.
2009. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Én amerikai sorozatokat szoktam nézni magyar felirattal. Szerintem jó, mert értem amit mondanak, és a hallgatási kézséget is fejleszti. A múltkor is hallgattunk órán valamit és majdnem minden szavát értettem. Pedig ilyen régen nem volt.
2010. okt. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!