Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol filmeket nézek...

Ha angol filmeket nézek felirat nélkül, abból tanulhatok?

Figyelt kérdés
A tv-be sok csatornát átlehet állítani angol nyelvűre, de felirat nincs. Ez is ér valamit? 1 éve tanulom az angolt iskolába (nem tagozaton). Meg nem értem, de ha sokat néznék így tv-t tanulnék belőle?
2009. máj. 18. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A hallgatós vizsihez nagyon jó velem tanárom is egy csomó ilyet nézetett:D
2009. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy tanulhatsz előle! Feltéve, hogy angolt akarsz tanulni..:)) Na de tényleg, hasznos hidd el! És szerezz be filmeket dvdn, vagy tölts le, azokat pedig tudod felirattal, az még jobb. De így is jó, egyre több mindent megértesz majd, csak idő kérdése...
2009. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én 10 éve tanulok angolul és most, két hete néztem meg az első angol filmet angol felirattal. Eddig nem értettem őket, pedig soha nem voltam rossz angolból. Ez a film egy olyan sorozatnak (Star Trek) a 4. évadjából volt, ahol nagyon szépen beszélnek, előtte magyar felirattal néztem, mostanra már hozzászoktam a "Star Trek angolhoz", így könnyű volt. Egyébként a feliratos filmekből is nagyon sokat lehet tanulni, csak eleinte vonja el a figyelmedet a magyar felirat, utána egyre jobban érted az angol szöveget, én nagyon sokat tanultam ezzel a módszerrel. Én azt javasolnám, hogy tölts le egy sorozatot, kezdd el nézni magyar felirattal, ha nagyon jól megy az angol, megnézhetsz egy részt angol felirattal, ha az is jól megy, megnézheted felirat nélkül. De az még több év, amíg felirat nélkül tudod nézni.
2009. máj. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor egyelőre maradok a dvd-nél. Csak így egyszerűbb lenne, mert nem kellene dvd-ket keresgélni, hogy legyen feliratozva is stb. és megvenni.

A dvd lejátszónk meg nem játsza le az írottakat, de majd a nyáron veszek egy másikat.

Akkor először angolt nézzek magyar felirattal?

2009. máj. 18. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Figyelj ártani nem árt, nem értem az előző hozzászólót. Persze, hogy először nem fogja érteni, sőt jó darabig enm,c sak nagyon keveset. De a film történetét úgy is érteni fogja, és egyre több kifejezést is. Az mindenképp segít, hogy angol szöveget hall. Szal nyugodtan hallgasd csak, nem ettől fogsz megtanulni, de segíteni segíthet! Plusznak nagyon jó!

Ha tudsz letölteni, szedd le a kedvenc sorozatod, nézd újra, magyar felirattal, aztán angollal, már úgyis ismered a történetet, így többet fogsz érteni. Érdemes vmi vígjáték félét, emrt azt többször emg tudja nézni az ember.:)

2009. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A Jó barátokat nézném. Köszi a válaszokat.
2009. máj. 18. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Na viszont a Jóbarátok tipikusan olyan sorozat amit nehezebben értesz meg angolul, mert sok a szóvicc, a kifejezés. Azokat meg egy átlagos angol tanuló még életében nem hallotta. Tanítványaimtól tudom ,hogy a régebbi sorozatok, vagy az angol nem amerikai sorozatok a legkönnyebbek. A nyelvvizsgákon úgyis Brit angollal találkozol majd, így feleslegesen nyomorítod az életed amerikai sorozatokkal. Arról nem is beszélve ,hogy az amerikaiak rengeteg szót összemosnak és szókapcsolatot képeznek belőle, amit nyelvvizsgán nem biztos hogy elfogadnak, Angliában meg a felét meg sem értik. Más szavakat is használnak egyes dolgokra. Tehát előbb szerintem mindenképpen angol sorozatokkal kezd. A legjobb gyakorlás pedig az eredeti nyelv és eredeti felirat. Ha magyar feliratot raksz mellé be fog zavarni ,mert úgyis látod lent, és idővel vagy nem teljesen bezavarodsz és egy szót sem értesz majd a dologból vagy csak a magyar feliratot fogod olvasni.
2009. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De angol vígjáték sorozat meg nincs is. Vagy mégis? Az angol humor szörnyű. A Mr. Bean jó, de abba nem nagyon beszélnek.
2009. máj. 19. 18:45
 9/12 anonim ***** válasza:
A vígjátéksorozatok amúgy is gázosabbak ,mert mint mondtam sok a szóvicc. De egyébként, Angolkák, Waczak szálló, Csengetett Mylord,Office. De nézhetsz angolt is, csak akkor kicsit nehezebb lesz.
2009. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17.19-es vagyok. Azt nem mondtam, hogy ne nézd, biztos tanulhatsz is belőle valamennyit, csak elég unalmas egy filmet úgy megnézni, hogy egy szót sem értesz belőle, nem fogod sokáig bírni. Ezért jobb a feliratos.
2009. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!