Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van annak értelme, hogy...

Van annak értelme, hogy elkezdjek angol nyelvű filmeket nézni felirat nélkül?

Figyelt kérdés
Már nagyon régen magyar, ill. angol felirattal nézem a filmeket. Azt olvastam, hogy az nem annyira hatásos, mert a szövegre is figyelek. Mit javasoltok?
2010. márc. 15. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek rajzfilmeket.

Én sokáig angol hanggal és angol felirattal néztem, így fejlődik a hallásod is, akár ismeretlen szavaknál is.

2010. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Attól függ, én nem szeretem a feliratos filmeket, mert akkor nem figyelek a cselekményre, de ha téged nem zavar, akkor hajrá, viszont a filmből lehet következtetni arra is, miről beszélnek, mert látsz képeket is, én jobban szeretem felirat nélkül, nekem így könnyebb, és nem csak angolnál alkalmaztam már, hanem más nyelvnél is. Viszont abban egyetértek az elsővel, hogy rajzfilmekkel kezdd, mert gyerekeknek készül, és egyértelműbb, és egyszerűbb a nyelvezete.
2010. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van értelme, van bizony. Ugrásszerűen javulni fog tőle a szpóken inglised.


De nem kell azonnal belecsapni a lecsóba, annak is a kellős közepébe. Fő a fokozatosság. Eleinte csak egyszerűbb filmeket nézz felirat nélkül (a rajzfilm kiváló ötlet), a többit pedig továbbra is felirattal. hH választani lehet, akkor inkább angol felirattal, mint magyarral, hogy egyszerre csak egy nyelven - angolul - kelljen gondolkodnod, Ugyanis ez a cél.


Sok sikert!

2010. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként majdnem egy éve csak angol hanggal nézek filmeket (elsősorban rajzfilmeket!!!). Egyenlőre magyar és angol felirattal néztem, de szerintem lassan már csak angolul is fogok, ha tényleg beválik!
2010. márc. 15. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:

"Van annak értelme, hogy elkezdjek angol nyelvű filmeket nézni felirat nélkül?"


CSAK annak van értelme.


Amíg ott a felirat, addig semmit sem fejlődsz. Egyébként a feliratok nem követik mindig szó szerint azt, ami elhangzik(!!), szóval félre is vezetnek.


Én a helyedben nem filmekkel kezdeném, hanem rádióműsorokkal. A rádióban szépen beszélnek, artikulálnak. A filmek egy magasabb nehézségi fokozat. Néhányszor tíz óra rádiózás után újabb néhányszor tíz óra filmnézéssel egészen magas szintet elérhetsz a hallás utáni szövegértésben, de ezt az említett néhányszor tíz órát tényleg rá kell szánni, nettó munkaként.

2010. márc. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!