Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiemelés után KATI szórend...

Kiemelés után KATI szórend áll? …die wirklich darauf schauen, wie sie angezogen sind. Mert ha igen akkor itt miért nem? Die interessieren sich für Computer und Formel 1. Kicsit összegabalyodtam…

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a másodikban nincs kiemelés. a KATI szórend kötőszavak után áll.
2011. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szóval akkor még egyszer: Kiemelés után KATI szórend áll?

És ha a második mondatban nem kiemelés van, akkor mi? Úgy értem milyen címszó alatt tudnék a vonatkozó nyelvtannak utánanézni? Mivel itt a die a sie helyett áll, (gondolom én) csak azt nem tudom, hogy miért...

2011. dec. 15. 09:50
 3/13 anonim ***** válasza:

A második mondat nem kiemelés, hanem "die"-vel helyettesíted a "sie"-t, ami amúgy nem is olyan szép, de persze használatos. :)

Az első mondatodnak van még egy eleje is, pl. Es gibt Leute, die... (ez attól kiemelés, hogy a "die" a Leute-ra vonatkozik, csak nem ismétled meg még egyszer.)

Ugye az elsőben "akik" a jelentés, a másodikban "ők".

2011. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És igen, mind ahogy az első mondatodban helyesen írtad, a "kiemelés" után KATI szórend van.
2011. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És nem kiemelés, hanem vonatkozó névmás.
2011. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De ennek a nyelvtannak milyen címszó után tudnék utánanézni? Erről van szó?

önállóan használt mutató névmás

[link]


Megkérhetnélek, hogy írj legalább három olyan egyszerűbb mondatot, ahol ezt a helyettesítést (sie helyett die) használják?

2011. dec. 15. 10:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Ennek nem hiszem, hogy van "nyelvtanja", és bármilyen mondatba beteheted a sie helyett a die-t.

Csúnya így, de használják, főleg a fiatalok és a diákok.

Olyan, mint mikor magyarul azt mondod "ők" helyett, hogy "azok", vagy "ő" helyett, hogy "az". :)

2011. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát itt erről van szó, csak egy kicsit egyszerűbb mondatok kellenének nekem:

Message 5 of 5

[link]

2011. dec. 15. 11:06
 9/13 anonim ***** válasza:

csak átfutottam, de szerintem ugyanazt mondja, amit én is írtam, hogy ez a "sie" helyett áll, és olyan, mintha "it"-et mondanának.

Csak úgy vedd, mint mikor magyarul valaki azt mondja pl., hogy "az nagyon okos" (és nem, hogy ő nagyon okos): kicsit szlenges.

2011. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez OK, csak azért szeretnék néhány egyszerűbb mondatot még pluszban, hogy a kis bukémban is maradjon valami...
2011. dec. 15. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!