Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől olyan nehéz a kínai nyelv?

Mitől olyan nehéz a kínai nyelv?

Figyelt kérdés
Csak az írás miatt?:D
2009. máj. 16. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Az írás miatt is, de nem csak azért. Náluk egy szótag pusztán a hangszín szerint is különböző dolgokat jelenthet. Egy volt tanárom beszélt kínaiul egy kicsit és ő mondta, hogy a "ma" szó 9 féle jelentéssel bír (ha jól emlékszem ennyi). Ja, és egyszer láttam a tévében egy kínai írógépet, kb. kétszer annyi kar volt rajta, mint egy általunk megszokott gépen, és még egy külön dobozban volt mégegyszer annyi pótkar a ritkábban használt karakterekhez. Úgy tudom, a kínaiak is egész életükben tanulják a különböző írásjeleket, mert olyan sok van.
2009. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Csak támogatni tudom az előttem szólót, egyébként még az i a baj vele, hogyha hallasz egy kínait rgyenesben beszélni, kicsit lelombozó, hogy mennyit értesz meg belőle. Persze ez attól függ, milyen szinten vagy. Egyébként az is idegesítő, hogy kína különböző részein különböző tájszólások vannak, pl én sem mindig értettem, mit mondanak, pedig értenem kellett volna.
2010. ápr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!