Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanácsokat, ötleteket szeretné...

Tanácsokat, ötleteket szeretnék! Hogyan tudnám feleleveníteni/újra megtanulni a német nyelvet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

8 évig tanultam németet. Nem nagyképűségből, de jól is beszéltem a nyelvet. Később (nem volt nyelvválasztási lehetőség a szakközépiskolában - a szakon, amire jelentkeztem), így kötelező volt az angol. 6 év angol után (amiből 2 év technikum) megfeledkeztem a németről. A szavakból néhányra emlékszem, illetve pár névelőre, egy-két mondatra. Szeretnék újra foglalkozni a német nyelvvel. Első lépésként a szavak tanulásában szeretnék tanácsot/ötletet kapni, hogyan könnyebb? Ki hogy tanult? Bármilyen módszer jöhet. Utána hogyan tovább? Nyelvtani részre gondolok, igeidők ilyesmik.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2011. nov. 28. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
eduverzum.hu
2011. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy nyelvi órákon nem tudok részt venni, mert nincs rá pénzem. Így az itthoni tanulás keretében értem a kérdésemet.
2011. nov. 28. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nézed az osztrák tévét, az is sokat segíthet, de ez persze nem helyettesíti a tanulást, csak segíti.

Pl. az ORF 1 vagy ORF 2, ha nem hallanád ki a szavakat, a Teletex 777. oldalán feliratozva is lehet nézni.

2011. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy elevenítettem fel 5 év után a németemet, hogy ki mentem a utcára és el kedtem beszélgetni fiatal túristákkal. Először hebegtem-habogtam, majd 1-2 óra után kezdtem belejönni. Más napokon újra találkoztunk és egyre jobban ment.
2011. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én úgy kezdtem el a németet, hogy a munkanélküli hivatal beiskolázott, ahol német nyelvet is tanulhattunk /volna/.

Megvettük a Lazán németül c. könyvet /bármelyik könyvesboltban megkapható/ a feladatok is bent vannak a könyvben és én azt kezdtem el tanulni.

A többiek hamar megunták, de én nem hagytam abba. Ezt a könyvet én azért is szeretem, mert úgy lett megszerkesztve, hogy tanár nélkül is lehessen belőle tanulni.

Egy-egy lecke után vannak feladatok, 6 lecke után összefoglalás és folyamatosan ismétli az előzőben tanultakat.

A második könyvvel is majdnem végeztem, most tanulom a múlt és a jövő időt,/ amire kicsit több időt kell szánni/ és itt a gyakori kérdéseken is mindig találok olyan kérdéseket, amik engem is tovább visznek.

Ezt a könyvet nagyon merem neked ajánlani a kezdéshez, az ára is elfogadható kb. 2.500.- 3.000.-között van.

Küldök egy linket, ami neked azért is lesz könnyebb, mert a német feladatok között angolul beszélnek, itt a kiejtést gyakorolják perceken keresztül egy-egy leckében.

Itt már feltételeznek kevés német tudást. De neked ez jó lesz, mert te angolt tanultál.

[link]


És itt van egy másik link, ahol az alapvető német szavakat és kifejezéseket megtalálod. A nyilakkal lehet navigálni és ha rákattintasz a képre, vagy a szövegre, el is mondja neked.


[link]


Kezdetben ennyi. Ha segítségre van szükséged, vagy bármit nem értesz, nyugodtan küldhetsz privit.

2011. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!