Spanyol vagy kínai?

Figyelt kérdés

Nyáron elkezdhetek tanulni egy új nyelvet. Lenne rá max. két és fél évem megtanulni. A következő nyáron is belekezdhetek egy újba, úgy, hogy azt amit most nyáron fogok elkezdeni, nem hagyom abba. De arra már csak egy, max. egy és fél évem lenne.

A kérdésem: Melyiket kezdjem el nyáron, melyiket az utána következőn? Spanyol vagy kínai?

Mindkettőből szeretnék legalább középfokot, de a felső ugye jobb lenne. Melyikkel kezdjek nyáron, hogy meglegyen legalább egy középfok, de maradjon idő a másikra is, középfokig?



(Remélem érthetően fogalmaztam:) Köszönöm a válaszokat! :)


2011. nov. 28. 13:27
 1/8 anonim válasza:
ha a nyelv használhatóságáról, "eladhatóságról" van szó, szerintem a kínainak van nagyobb jövője. Egyre több, szorosabb a gazdasági, és egyéb kapcsolatunk kínával. Egyre több lesz a kölcsönös befektetés. Emellett szerintem nagyon kevés ember beszéli a kínai nyelvet nálunk.
2011. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
spanyollal, mert a kínai sokkal nehezebb, pláne felsőfokon...
2011. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha ez számít, Japánban szeretnék elhelyezkedni.
2011. nov. 28. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
a japán szerintem ugyanolyan nehéz,mint a kínai,mert egy komplett írásjelrendszert kel megtanulni.A spanyol könnyü szerintem,pláne olasz után,azt Latin-Amerikában (Dél,- és Közép-Amerikában) és Spanyolországban értik.
2011. nov. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha ez számít, Japánban szeretnék elhelyezkedni."

Ott a spanyollal lehet, hogy nem sokra mész. :))

2011. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg japánt, angolt és németet tanulok.
2011. nov. 28. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

"Jelenleg japánt, angolt és németet tanulok."


Akkor én mindenféleképpen a kínaival kezdenék, hiszen a spanyolt angol és német nyelvtudással viszonylag könnyű megtanulni (a nyelvtani és szókincsbeli hasonlóság miatt azt mondom, hogy amikor elkezdtem tanulni spanyolul, 30%-os alappal kezdtem középfokhoz képest). A kínait viszont nulláról kell kezdened, mert nincs túl sok hasonlóság, mivel más nyelvcsaládba tartozik, olyanba, amiből egy nyelvet se beszélsz (holott vélhetőleg némi segítséget nyújthat, hogy ismersz néhány kínai eredetű japán szót és valamennyi kanjit, melyeknek kb. 40%-a hasonló jelentéssel rendelkezik a kínaibal, habár jóval több kínai karakter van, mint japán).

Tehát a kínaival kezdj, később jöhet a spanyol is. Sok jó szerencsét! :)

2011. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pilsonis ***** válasza:
Ha Japánba mész, akkor inkább koreai, könnyebb és több is a kapcsolat Dél-Korea és Japán között mint Kínával. De a kínainak is van jövője, csak nem biztos, hogy pont Japánban. Ott pedig a spanyollal nem sokra mész szóval ha csak ezekből lehet választani akkor inkább kínai. Egyébként meg koreai, vaagy ha globálisabban gondolkodsz akkor esetleg maláj (fülöp-szigetek, indonézia, malajzia mint Japán partnerei) nyelv.
2011. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!