Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elsajátítható autodidakta...

Elsajátítható autodidakta módon a latin?

Figyelt kérdés
Nagyon szépnek találom ezt a nyelvet, és mivel nyáron lesz egy kis szabadidőm szívesen eltölteném mondjuk nyelvtanulással. Kinéztem egy tankönyvet, ami szimpatikus, gondolkozok a megvételezésén. Bár nem készülök ügyvédnek, vagy orvosnak, lehet nem lesz igazán hasznos, de magam szórakoztatására vágnék bele. Mennyire lehetséges otthon, könyvből tanulással elsajátítani? Bár tudom,nem könnyű egy nyelv..
2009. máj. 12. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én tanultam három évig, igaz, iskolában.

Nem tudom, van-e egyéb nyelvtudásod, de ha például tudsz németül, akkor szerintem meg lehet tanulni.

A nyelvtan bonyolult, nekem a németre hasonlít.

A kiejtés nem nehéz, pár szabály van, amik mindig érvényesek.

2009. máj. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
A latin a német és az olasz nyelv keveréke, nem? Szóval ha beszéled ezeket a nyelveket, vagy legalább az egyiket, akkor már könnyebb dolgod van, nem? Én mondjuk nem tanultam, csak a töritanárunk gyakran mondott ezt-azt latinul... - nem nyerte el a tetszésem :) -
2009. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Én 4 évig tanultam latinul,de jó ha a közmondásokat tudom:SKönnyen tanulok nyelveket,de ez nekem nem ment,bár lehet az is közrejátszott,hogy kamasz voltam:)Igazából gyakorolni pedig csak úgy tudod,hogy olvasol,mert ugye ez holt nyelv és hát film vagy ilyesmi amit lehetne hallgatni nem lehet:S


A canis merda legyen veled XD

2009. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%

Én 5 éve tanulom a nyelvet, jövőre fogok belőle érettségizni, és szerintem tanár nélkül nem igazán lehet megtanulni, mivel sok a nyelvtan és sok a kivétel is. Szöveget írni nem kell még egy emelt szintű érettségibe sem, mivel nagyon nehéz, még tanári segítséggel is.

Nem tudom, milyen szinten akarsz megtanulni, mindenesetre egy próbát megér. :)

2009. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2009. okt. 28. 17:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt is: YLE finn rádió Nuntii Latini része. [link] Itt már hallani is lehet.
2009. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!