Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szeretnék megtanulni...

Ha szeretnék megtanulni oroszul akkor elég ha videókat és zenéket hallgatok?

Figyelt kérdés
egyedül tanulnám.és nem annyira a nyelvtan érdekel,hanem BESZÉLNI szeretnék,de nagyon.a lehető legtöbb tudással.szókincsemet szeretném bővíteni.
2011. nov. 20. 18:18
 1/8 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha kezdő vagy, akkor nem mellőzheted a nyelvtant. Anélkül értelmetlen lesz, amit beszélsz. Mindenféle ragozás van benne, főnév, melléknév, ige, mindenből három nem, plusz a többesszám. És ezek még csak a ragozások...

Nem lehet nyelvtan nélkül egy nyelvet sem megtanulni, az oroszt sem.

Az jó, ha mellette nézel videókat és hallgatsz zeneszövegeket, de nyelvtan nélkül azokat sem fogod megérteni.

2011. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
arra gondoltam hogy hallgatnék kezdőknek való videókat kifejezésekkel.de amúgy az a jó hogy ha hallgatok ilyet többnyire elsőre megjegyzem a kifejezéseket.:)és a kiejtés se olyan rossz sztem.:)amúgy írno-olvasni,megtanultam egyedül szinte.
2011. nov. 20. 18:31
 3/8 bánomisén ***** válasza:

Nem csak kifejezésekből áll az orosz nyelv, szó sokkal több van benne. Azokat meg ragozni kell keresztbe-kasul. A rendhagyókat meg megtanulni. Aztán ott vannak az elöljárószavak, tudni kell, melyikhez melyik eset illik, mert nem mindegy, ráadásul vannak olyan elöljárószavak, amikhez több eset is társul, de mást-mást jelent.

Nem tudod megúszni a nyelvtant, anélkül nincs nyelv és nyelvtudás sem.

2011. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyet. Bánomisén-nek igaza van.

Én szerbül tanultam meg valamennyire a munkatársaimtól. Tulajdonképpen bohóckodni lehet így a nyelvtanulással, de ha komolyan szeretnéd használni és alaposan megtanulni, akkor célszerű a nyelvtannal kezdeni.

A videók és a zene egy idő után segít, nyelvtan nélkül csak rossz megszokásokhoz és hibás beidegződésekhez vezet.

2011. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és ha rokonaimnak lenne iylen ,orosz az anyanyelve,azzal könnyebben ,,ragadna rám"?vagy ha egy szülőmnek?
2011. nov. 23. 21:47
 6/8 A kérdező kommentje:
tudom h elég furi kérdés.
2011. nov. 23. 21:48
 7/8 A kérdező kommentje:
de azt elismerem hogy a nyelvtan is része az orosznak.ez is igaz.én is tanultam.volt amit.
2011. nov. 23. 21:49
 8/8 bánomisén ***** válasza:

Egyébként nevetni fogsz, kérdező, de az orosz nyelvnek a legkönnyebb a nyelvtana. Igaz, hogy sok mindent be kell seggelni az elején, és az tényleg nem megy máshogy, csak úgy, hogy leülsz és bemagolod, de miután az megtörtént, már csak alkalmazni kell mechanikusan. Jóval ritkábban fordul elő az oroszban kivétel, vagy rendhagyó forma, mint például a nagyon könnyűnek elkönyvelt angolban. Jóval logikusabb nyelv is, ismeretlen kifejezésekre a már ismertekből könnyebben lehet következtetni.

Eleinte favágás jellegűen borzasztó unalmas, de ha azon túlvagy, akkor egy fantasztikusan gyönyörű nyelvet tanulhatsz :-)


Ha lenne orosz rokonod, akkor ebből következően benned is folydogálna némi orosz vér, szerintem segítene. De az orosz nem megtanulhatatlan, én is megtanultam, pedig egy csepp orosz vér nincs bennem.

2011. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!