Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 140 szót mennyi idő alatt...

140 szót mennyi idő alatt lehet megtanulni angol nyelvből?

Figyelt kérdés
2-3 óra? Ki milyen praktikákat alkalmaz szókincsfejlesztésnél?
2011. nov. 12. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 2-3 órát rászánsz tényleg, akkor simán meg tudod tanulni. Mindegyikhez írj pédalomdatot. Nézd meg őket a szótárban (Cambridge Advanced Learner's, Longman, Oxford, American Heritage, vagy amelyiket szereted), ott le van írva, melyik mit jelent, angolul.
2011. nov. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%

Ha a megtanulást úgy érted, hogy nem felejted el és használni is fogod tudni később, akkor szerintem 140 szó beletelik 1-2 napba legalább.

Szerintem szókincsfejlesztésre a lehető legjobb módszer angol nyelvű számítógépes játékok játszása, zeneszámok hallgatása úgy, hogy közben olvasod a szövegét, meg persze a filmezés, sorozatnézés angol nyelven, angol felirattal. Azért ez a 3, mert gyakran előfordulnak ugyanazok a szavak/kifejezések. Bármelyiket választod, biztosan találsz sok szót amit nem értesz, azokat kikeresed szótárból, és mikor legközelebb látod, nagy eséllyel már érteni fogod.

2011. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
amit nem tudok megjegyezni, azt leírom párszor. nem olyan sok a a 140, ha nem emelt szintű szókincshez tartozik a szavak többsége.
2011. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, legfeljebb középszintű szókincsbe tartoznak a szavak! :)
2011. nov. 13. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:

2-3 óra biztos elég.

én a helyedben mondjuk 30-asával tanulnám, ahogy egy szótárfüzet lapján vannak. először mindig átolvasom, aztán van ami elsőre megragad, utána amik nem mennek, azokat megjelölöm, aztán csak azokat gyakorlom, aztán újra az összeset, aztán ami még mindig nem megy, azt le is írom stb. nekem ez bevált.

ellenőrzésnek szerintem jó olyat csinálni, hogy leírsz kb. 20-25 szót, mint egy szóteszt, és amikor már megtanultad, megnézed, hogy tényleg tudod-e mindet.

2011. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 óra. De 3-4 nap múlva már csak a felére fogsz emlékezni, két hét múlva meg jó, ha a tizedére.


Ha újra és újra átismétled (először 2 nap múlva, aztán 3, 7, stb. nap múlva), akkor 1-2 hónap alatt rögzül úgy, hogy álmodból felkeltve is tudod, és élő beszédben is tudod használni.


"2-3 óra? Ki milyen praktikákat alkalmaz szókincsfejlesztésnél?"


Nem kell semmit kitalálni, vannak erre programok.

2011. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kb. fél óra.
2011. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: és addig is marad meg? :)
2011. dec. 29. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!