Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német hallott szövegértést...

Német hallott szövegértést hogy tudnám a legjobban elsajátítani, mert órán siralmasan megy?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézz német nyelvű tévéadókat, filmeket, hogy szoktasd a füled a német beszédhez, ne csak azt halld, ahogy a tanár beszél órán, meg szókincsfejlesztéshez is nagyon hasznos.
2011. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

napi 2 órát hallgatom a b5aktuellt, csak hírek mennek, meg kultúrák meg ilyenek.. ezt úgy símán megértem, összes igét kihallom , órán meg a magnóba nem nagyon hallom ki az igéket.

Németül filmet csak felirattal hatásos sztem , deh ha letöltök filmhez feliratot mindig csúszik a felirat a hanghoz

2011. nov. 19. 18:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak magyar nyelvű TV csatornáim vannak az a gond :/ deh ha lenne olyan TV progi amit onlinén is nézhetem annak örülnék :/
2011. nov. 19. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:

hidd el, a feliratos film nem hatásos (tapasztalat) mert a feliratra koncentrálsz, nem vagy rákényszerítve a német értésére.


keress egy olyan filmet, amit jól ismersz vagy már sokszor láttál. legyen az akár a Harry Potter, akár a Twillight, akár egy másik film.


tessék, ez egy jó oldal:

*****



[én érettségi előtt pár nappal néztem meg online a HP 3-at, 5-öt és a 7/II-t és jó lett a hallásértésem :D]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 20. 10:15
 6/7 A kérdező kommentje:
mondjuk itt meg letölteni nem tudok .... rámegyek a megauploadi letöltésre és nem hozza be
2011. nov. 20. 10:25
 7/7 anonim válasza:
Szüless újra német családban. Filmeket nehezen értem, ha alájuk van írva szöveg ok. Dolgoztam német nyelvterületen. Hát értekezleten főleg a számok voltak érdekesek. Mi va az xxxx.számú projekteddel. Hát képtelen voltam felfogni. Egyesek tizesek százasok össze vissza kavarogtak. A főnök a végén már egyesével mondta a számjegyeket, csak így tudtam kapizsgálni.
2011. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!