Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám elsajátítani az...

Hogyan tudnám elsajátítani az angolt anyanyelvű szinté?

Figyelt kérdés
Rendelkezek egy középfokúval, és egy origós felsőfokkal. Hogy foglalkozzak vele tovább? 16/l
2011. szept. 13. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyanyelv szintű max akkor lesz, ha kiköltözöl külföldre.

De ha itthon vagy akkor nézz minden filmet/sorozatot angolul, felirat nélkül (vagy ha még érteni annyira nem érted akkor angol felirattal), olvass könyveket angolul, és végezz mindent amit csak lehet angolul.

2011. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztem is úgy tudnád, ha kimennél...

Ügyes vagy, h ennyi idős korodban már megvan a felsőfok.

Én is 16 vagyok most a szeptemberi felsőfokú origóson voltam, az írásbeli jól ment, de a beszéd még sem ment jól, csak 57-os % lett, mert nem tudtam a globalizációról beszélni..

2011. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy felsőfokúnak van egyáltalán értelme?

Már a középfokú is jelzi, hogy tudsz beszélni angolul, a felsőfokot meg én pl. magyarul sem tudnám megírni.

Teljesen jól beszélek angolul, de felsőfokúm soha sem lesz (szintén 16)

2011. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van értelme?! Természetesen nem a nyelvvizsgát határozza meg, hogy milyen jól beszél angolul, de azért egy origós felsőfok elismerés. Van értelme. Mert olyan nyelvtani kombinációkat tanulsz meg, amiket nem is hittél volna. Bár ebből kevés van. Inkább a szókincsre épül. Megtanulsz egy csomó idiomát és pharest. Szerintem ha van rá tehetséged, akkor miért ne raknád le..Főleg ha tényleg érdekel az angol.
2011. szept. 13. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
azert az anyanyelvi szintnek csak a surolasa is fenyevekre van a felsofoku nyelvvizsga szintjetol. itthon nem fogsz megtanulni, nezhetsz te mindent angolul vagy olvashatsz angolul, semmit sem er, mert nem olvasni kell tudni hanem beszelni. es beszelgetopartnert nem fogsz talalni, hacsak nincs amerikai ismerosod vagy rokonod, aki akar magyarorszagon el vagy tudsz beszelni vele neten keresztul. ha kimennel kulfoldre tobb evre, akkor erned el az anyanyelvi szintet.
2011. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvi szinten nem fogsz megtanulni, de beszélhetsz elég jól.
2011. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

19:48


Esetleg itthon érhet valamit, de én ki fogok költözni külföldre, ott meg nem valami nagy szám, hogy beszélek angolul, mert rajtam kívül abba az országba minden egyes ember.

Tanulni szavakat meg máshogy is tudok, sokan élő szótárként hívnak, ez miatt nekem full felesleges.

Persze nálam elég speciális a helyzet.

2011. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!