Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne hasznos...

Milyen nyelvet lenne hasznos tanulnom gimnáziumban? Melyik az, amit tudnék hasznosítani a jövőben?

Figyelt kérdés
németet már tanulok, a francia, spanyol, olasz vagy orosz közül...
2009. máj. 5. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindegyikkel lehet kezdeni valamit:

francia: az Európai Unió nyelve viszont szerintem nehéz megtanulni

olasz: Olaszország közel van + a nyelv is könnyű

spanyol: Angol-kínai után a legtöbben ezt beszélik

orosz: feltörekvőben van, viszont mások a betűk, a nyelvtan se egyszerű/sokat kell ragozni/


Én a franciát választanám:D

2009. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló véleményéhez annyit, h a francia meg az olasz majdnem ugyanolyan. Van jópár olyan igeidő, ami ugyanaz a használatát tekintve, sok szó hasonló. A kettő közül a franciát választanám. Egyrészt azért, mert az angol mellett én is azt tanulom, piszok nehéz, de imádom, ez egyfajta szerelem. (Tehát elszántság kétségtelenül kell hozzá):) Másrészt az EUn belül hasznos, és az angolszász országokban az első tanított idegen nyelv a francia és a spanyol (ugyanaz, mint nálunk az angol és a német). Harmadrészt, ha érdekelnek az idegen nyelvek, és tudsz franciául, könnyedén megtanulhatsz olaszul, spanyolul, románul (mivel mind latin nyelvek). Az orosz mellett is vannak érveim: az egyik nagyhatalom nyelve, és Mo. gazdasági szempontból is sok szállal kötődik Oroszországhoz, tehát hasznos lenne. És a hangzása is szép. Ha választanom kellene, hogy az angol és a francia után mit tanuljak, az orosz lenne az.

2009. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Az ofőm orosz- töri szakos, és ő azt mondta, h az orosz nyelvtan neki pl. logikusabb, mint a franciáé (tanult franciául is).
2009. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jövőre kezdem az oroszt gimiben....a tanár szerint "kristálytiszta" a nyelvtan...és Oroszország tényleg feltörekvőben van...szal tényleg hasznos
2009. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előzö vok...am ha nem orosz tanulok akkor az angolom én németem fejlesztem fel felsőfokúra vagy franciát olaszt spanyolt kezdek el
2009. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én németet és oroszt tanulok. Szóval én biztos oroszt választanék a helyedben, mert nagyon szép. Hát hogy a nyelvtan kristálytiszta-e...nem is tudom, a német szabályossága után szerintem nem annyira, legalább is nekem. De ez mondjuk a tanárom hibája is...kijött már a gyakorlatból és úgy egy kicsit tanítani, hiába tudja ő, nekem nehezen tudja elmagyarázni.

De mindenféleképp OROSZ!!!

Amúgy melyik gimiben lehet oroszt tanulni? Mert én csak nyelvsuliban tanulom.

2009. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Először angolul tanulj meg, anélkül semmit sem tudsz kezdeni.
2009. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! előbb utóbb majd mindegyiket meg szeretném tanulni mert nagyon szeretek nyelvet tanulni, az angolt azért nem írtam ezek közé, mert azt külön nyelviskolában fogom tanulni...

amúgy 21.23-as sok helyen lehet gimnáziumban oroszt tanulni (feltéve ha bp.-i vagy)

pl.:

Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Gimnázium (www.korosi.hu)

vagy a Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnáziumban (www.karolyigimnazium.hu) lehet spanyol-orosz szakra menni és mind a kettő nyelvet kezdőtől oktatják...

Kölcsey Ferenc Gimnázium (www.kolcsey-bp.hu)

2009. máj. 11. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!