Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 év alatt el lehet jutni...

4 év alatt el lehet jutni angol A1es szintről felsőfokra?

Figyelt kérdés
Különtanárhoz járnék heti egyszer. Eddig a New Headway felén vagyok túl, innen folytatnám. Sikerülhet a felsőfokú nyelvvizsga?
2011. okt. 8. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Heti egy nagyjából semmi, hacsak nincs brutális szorgalmad, és foglalkozol vele napi szinten tobb órát úgy, hogy rendszeresen használod is a nyelvet.

Nem lehetetlen, de az angol tanulás nem abból áll, hogy megtanulod a könyvet, azt használni kell, pl angolul nézel filmeket, hogy szokd a nyelvet, a kiejtést, külföldi hírportálokat olvasol, vagy bármit, ami érdekel, a hétköznapjaidba kell beépítened a nyelvet, ez a lényeg.

2011. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Headway az édeskevés, már bocs.

Ha végig is vinnéd Headway-t, vagy akármelyik tankönyvet, azok nem készítenek konkrétan nyelvvizsgára, pláne nem felsőfokúra.

Ezek a tankönyvek arra vannak kihegyezve, hogy iskolában tanuljanak belőle, érettségire készít, stb.

De ha nyelvvizsgára készülsz, ahhoz speciális könyvek is ártanak.

Nyelvtanból szerintem a legjobbak Raymond Murphy kiadványai, először kezd az "Essential Grammar in Use (for beginners)" cíművel, azután pedig jöhet az "English Grammar in Use (for intermediate students)".

Szóbelire ajánlom dr. Némethné Hock Ildikó könyveit, kezdésnek a "Társalgás, szituációk, képleírások" címűt, utána jöhet a "1000 Questions 1000 Answers".

És még egy utolsó tanács: a különtanárnak is csak akkor van értelme, ha mellette otthon is szorgalmasan tanulsz, később elkezdhetsz filmeket nézni angolul stb.

Sok sikert és jó tanulást.

2011. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
*speciális könyvek sem ártanak
2011. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy miből állna az a 4 év nem arra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy sikerülhet-e. ezek alap dolgok, hogy pl filmet nézek meg olvasok...
2011. okt. 9. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!