Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell ezt? Nem nagyon...

Hogyan kell ezt? Nem nagyon értem . (angol. )

Figyelt kérdés

Beteg voltam amikor vettük ezért így nehezebb is meg nem is értem.A mellékneveket vettük előszőr (alapfokát,középfokát is felsőfokát is). Kb. annyit értettem meg belőle hogy ha egy szótagu melléknevet kell fokozni akkor mindig a melléknevet középfokba egy -er el toldjuk (big-bigger) felsőfokban pedig -est el kel meg toldani (big-biggest). A két szótagosat nem tudom. Ha pedig három szótagból áll a melléknév akkor középfogban more-t kell hozzátenni ( more beautiful) felsőfokban pedog most -ot ( the most beautiful )


Ha két sztagú a szó akkor mi a szabály? és ha y-al végződik? (pl. happy) segítsetek légyszi!


2011. okt. 4. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

ha két szótagú akkor sem változik semmi, ugyanúgy mint az egy szótagúaknál. pl azt mondod happy, happier, happiest

dirty, dirtier, dirtiest

y-nál mindig i-re változik!!

a more és most pedig 3szótag- és azon felüleknél van.

2011. okt. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 GeorgeT válasza:
Ha y-ra végződik, mindig -i lesz belőle, ha kettő vagy több szótagú, akkor kell középfokban a "more" felsőfokban a "most".Pl.: handsome - more handsome - the most handsome. És ne feledkezzünk meg a rendhagyókról se.
2011. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. okt. 5. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!