Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van idő felsőfokú nyelvvizsgára?

Van idő felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a közép(komplex)eredményét, és jó lett (89% a kettő átlaga együtt), na most ha folytatnám az angolt nem csak szintentartás szintjén akkor egy február-január környékén meg tudnám csinálni?

Meg érni-e a sok pénzt?

Magántanár nélkül lehetséges-e?

Most vagyok 12.-es

Melyik az utolsó vizsgaidőszak amikor még beleszámít a felvételibe?

és melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?


2011. szept. 20. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem most ez így túl sok kérdés, meg már nem is vagyok mai gyerek, ezért csak egy alkérdést emelnék ki. A nyelvtanulás sikerének két alapfeltétele van, az egyik a motiváltság, hogy érdekeljen és akarj haladni, a másik meg az, hogy élj benne a nyelvben. Ez utóbbi ma már nem nehéz, én állandóan az interneten lógnék, és olvasnám azt, ami érdekel, meg hallgatnám a nyelvet, néznék tévéket stb. Ha mindehhez még van egy jó nyelvtankönyv (nem magyar kiadás!), meg egy szókincsfejlesztő könyv, akkor már minden meg is van. Nem kell magántanár. Az a lényeg, hogy ne görcsölj, ne akarj megfelelni külső elvárásoknak, hanem próbálj lekoppintani egy csecsemőt. Neki is az a titka, hogy nagyon érdekli a nyelv, nagyon motivált, és állandóan benne él. Ennél hatékonyabb tanulás nem lehet. Fontos, hogy a nyelv ne egy nyűg, ne egy letudandó feladat legyen, hanem egy olyan időtöltés, amit alig vársz. És ha ez így együtt van, akkor minden megy magától!
2011. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Középsuliba az angol nyelv lett nekem az a tantárgy ami nem nyűg tanulni és bármikor szívesen 'tanulok'( bár nagyon utáltam régen:)). Ez nem is tanulás, ahogy Te is írod inkább egy kellemesebb időtöltés.

Motiváció az megvan, és igen, most tanuljuk nyelvtanból a nyelveket és egy fogit kellett írni a nyelvtanulásról vagy vmi hasonlóról.A gondolataim hasonlóak, már ott voltak eddig is az agyamban, de most rendszereztem őket egy fogalmazásban.

2011. szept. 20. 22:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!