Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek hozzá a német...

Hogy kezdjek hozzá a német tanulásnak?

Figyelt kérdés

Általános iskolában tanultam 4 évig németet, csak hát középiskolától az angol lett a kötelező nyelv. Most, 10 év angol tanulás után megvan a középfokúm angolból, és újra neki kellene állni németezni, hogy egy alapfokra eljussak.


Melyik könyvből érdemes nekiállni? Tanárra nincs pénzem, időm, így magamtól kell felkészülnöm rá valahogy, minél előbb.


2011. szept. 14. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha könyvet keresel akkor a Start!-ot ajánlom, későbbre az Unterwegs A-t, majd a B-t.

először is tanulj rengeteg szót, hogy legyen egy alap szókincsed, amire építhetsz, amivel nyelvtant tanulhatsz. amikor megvan, jöhet a grammatik, a Start! jó logikai sorrendben halad.


ha már 4 évig tanultál (nem tudom, milyen intenzitással), akkor 1 idő után vissza fognak jönni a már tanult dolgok

2011. szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

start valóban jó könyv, és ha megtanultál egy kisebb szótárnyi szót, akkor jöhet is a start

de szerintem autodidakta módon nem fogsz tudni lenyelvvizsgázni

Ha a családodban tud valaki németül akkor kérd meg, hogy ha teheti németül beszéljen hozzád, így megtanulod a nyelvet használni is.

2011. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Letöltöm és kinyomtatom a könyveket minél előbb.


Jelenleg a német tudásom, hát, hogy is mondjam. A német partnercégünk sokszor nem érti meg, hogy a cégek közti - szerződés szerinti - közös nyelv az angol, és egyből németül válaszol. Ezt könnyedén megértem, a szakszavak persze ki szótárazással, de alapvetően a német szövegeket megértem. Ha beszélnek hozzám németül, azt is megértem, még pár szót tudok is válaszolni, írásban már annyit sem.


Szóval valahol a háttérben megvan a tudás, csak elő kell rántani.

Persze, nem akarok tanár nélkül nyelvvizsgázni, csak indulásnak gondoltam, hogy elő tudjam valahogy hozni a régi tudás egy részét.

2011. szept. 14. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűbb, ha megveszed a könyvet nem lehet túl drága és meglesz egyben minden szerintem 1000-2000forint nem a világ vége, ráadásul a nyomtatás se ingyen van(legalábbis ha a saját gépeden nyomtatod:D)
2011. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

cégnél a nyomtató elbírja. :)

Az meg ingyen van... A könyv megvételével sem a pénz a bajom, hanem hogy a könyvesboltok akkor vannak nyitva, amikor dolgozom. fél hat után tudnék elmenni vásárolni, ekkor viszont már nincsenek nyitva boltok... így inkább a nyomtatás, aztán mappába lefűzöm.

2011. szept. 14. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!