Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismered a www.eduverzum.hu...

Ismered a www.eduverzum.hu oldalt? Ha igen, segíts kérlek!

Figyelt kérdés
Erről az oldalról kezdtem el nemrég angolul tanulni a kezdő sziintről. Nagyon jónak találom, amikor van időm foglalkozom vele, arra lennék kíváncsi, hogy itt ugye van kezdő, középhaladó és haladó rész, és ha ezeket megtanulom, akkor kb hogy fogok állni középfokú nyelvvizsga szempontjából? Mennyi idő alatt lehet eljutni a középfokig? tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm:)
2011. aug. 29. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

úgy hogy az írásbelin átmész

a szóbelin és a hallási utáni szövegértésen elhasalsz, ha csak innen tanulsz

2011. aug. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
aha, köszi a választ. Én is úgy gondoltam, hogy ez így a nyelvtani szempontból jó, de ugye a szóbelire nem készít fel, azt akkor majd mindenképpen ismerősökkel, vagy tanárral fogom gyakorolni. Esetleg a hallott szöveg értéséhez tudsz valami jó oldalt ajánlani? Arra gondoltam hogy később elkezdek filmeket nézni, vagy zenéket hallgatni, az talán segít valamennyire.
2011. aug. 31. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:

BBC, CNN, sorozatok, angol felirattal, ha nem értesz valamit kiszótárazod és megnézed újra angol felirattal, majd utána felirat nélkül, csak így megy, sajnos bármilyen unalmas is a film harmadjára, muszáj, mert csak így rögzül.

Az angolban egyébként is a legnehezebb a hallás utáni szövegértés egy magyarnak.

Ezeket nem érdemes kihagyni.

De a beszélgetést sajnos nem tudod megúszni.

2011. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!