Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki felsőfokon beszél egy...

Aki felsőfokon beszél egy nyelvet, ahhoz szól a kérdésem: ismered az adott nyelvű ország himnuszát, elolvastad valaha a szövegét, tudod, hogy miről szól?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, ha valaki felsőfokon beszél egy nyelvet, akkor talán már hozzátartozik az is, hogy a kultúrájukat ismeri, így esetleg a himnuszuk szövegét is. Azt is írjátok oda, hogy milyen nyelv/országról van szó.
2011. jún. 17. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Angol, és igen, ismerem. (GB és USA himnuszt is)

sőt, amiket tanulok azok himnuszát is ismerem:) (német,francia)

2011. jún. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem, de anyukám igen. És természetesen ismeri a himnuszt is, meg még rengeteg dolgot a kultúrájukból. Bár német szakon végzett az egyetemen, ott pedig megkövetelték, hogy ne csak a nyelvet tanulja meg, hanem minden egyebet is (ünnepek, szokások, történelem, irodalom - természetesen eredetiben, stb.).

Én nem beszélek felsőfokon, csak középfokon angolul, de én is ismerem a himnuszukat.

2011. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én középfogon beszélem az angolt, de már általános iskolában tanultuk a himnuszt. Persze azóta már nem tudom kívülről de megismerném ha hallanám és tudom nagyjából miről szól.
2011. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható,hogy egy nyelv igazoltan felsőfokú ismeretéhez hozzátartozik a kultúra(történelem,irodalom,képzőművészet

-festészet,szobrászat-) bizonyos szintű ismerete is.

2011. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerem a cseh és a szlovák himnusz szövegét, szerzőit is, és a két ország főbb reáliáit is. Verseket, regényeket olvasok ezeken a nyelveken és nemrégen Karinthy néhány novelláját (A jó tanuló felel, A rossz tanuló felel, Röhög az egész osztály, A bukott férfi)fordítottam le tanító kollégáimnak. Nem tudtam sehol hozzáférni a lefordított művekhez, így én akartam megosztani velük a gyönyörűen megírt diák elesettséget,újra felkelést, kiszolgáltatottságot.
2011. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
angol, es ismerem a himnuszat a US-nek, a UK-nek nem. az elobbi kulturajat is, sot meg az oktatasi rendszert is sikerult megertenem
2011. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!