Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem engedik hogy elhalasszam...

Nem engedik hogy elhalasszam a nyelvvizsám. Mit tegyek? Nagyon ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
5 évig tanultam angolt az általánosba, de szinte alig tanultam valamit mert mindig mást csináltunk órán. Középsulis vagyok és ez lesz az utolsó évem. Itt németet tanultam 3 évig csak. Most irattak be a szüleim egy 30órás nyelvtamfolyamra a nyáron, kifizették a nyelvvizsgát is. Szerintük 6 alkalommal feltudok készülni egy hónap alatt a nyelvvizsgára. 2 hét múlva vizsga meg sem tudok szólalni.. a nyelvtamfolyamon semmit nem értettem mert már nyelvvizsga feladatokat csináltattak velünk, átmentem a kezdőbe ami ilyan gyorsan haladt hogy lemaradtam mert voltak akik most érettségiztek, volt akinek alapfokúja volt. Most ők nyelvórákra fognak járni tanárhoz. Én nekem meg nem akarnak órákat fizetni és készüljek fel 2 hét alatt... ha bukok bukok ha nem nem.. ezt mondták a szüleim. Nekem ez nagyon fontos, akarom, de tanár nélkül nem megy.. és nem hiszik el. Tanuljak meg magamtól.. Mit tegyek hogy rávegyem őket hogy fizessenek tanárt? Halasztást a barátom elintézi és kifizeti nekem, mert ezt sem akarják. Szerintük ez kidobott pénz és többet nem akarnak kidobni erre.... ezek olyan nem normálisak :( Segítsen valaki mert egész nap sírok.
2011. aug. 24. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

30 óra annak elég, akinek már van hozzá alapja. Az ilyen kurzusok arra jók, hogy a típusfeladatokat megtanítsák, a hiányosságokat neked magadnak kellett volna pótolni ez alatt. Kemény munkával, de be tudtad volna érni a csoportot, ha igazán akartad volna.


Én 12 éve tanultam angolt (óvodától kezdve), mikor az őseim fejükbe vették, hogy vizsgázzak le. Németet akkor 4 éve tanultam. Mindkettőből kb 70 órás felkészítés volt kb fél évre elosztva. Persze, ezek normális körülmények között zajlő, kiscsoportos foglalkozások voltak, így mindenki a saját tempójában haladt. A vizsgát viszont letettem mindkettőből tizedikben, akkor strébernek néztek, utolsó évben viszont jöttek csapatostul, hogy kinél vizsgáztam, ajánljak tanárt.


Nagyon sokakat láttam lecsúszni róla, ebből kiindulva mondom, hogy a hleyedben nem tologatnám a vizsgát, hanem ebben a két hétben látástól vakulásig tanulnék, gyakorolnék, pihenésképp angol filmeket néznék - esetleg angol felirattal -, és nagyon remélném, hogy sikerülni fog.


Suli mellett sokkal nehezebb felkészülni, hidd el, bőgés és hiszti helyett sokkal hasznosabb lenne, ha letennéd a feneked, és nekiállnál tanulni.

A remény hal meg utoljára.

2011. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előre gondolkodni kell. Mielőtt hozol egy döntést, h te bizony nyelvvizsgázni fogsz, alaposan fel kell készülni, ami bizony picit megerőltető. Ha nem állsz olyan szinten, hogy teljesíteni tudnád, akkor miért nem mondtad a szüleidnek, h ne fizessék be?

Ez a nyelvvizsgázó döntése, h lelkiekben és tudásilag is fel van-e készülve arra, hogy kiálljon a vizsgáztatók elé és húzza a tételt és beszéljen. Vagy a tesztet kitöltse.

Nem értem miért nem kommunikáltál a szüleiddel, hogy még nem állsz készen. A másik, amit nem értek, h h lehet előre kifizetni a nyelvvizsgát még a tanfolyam megkezdése előtt? Én idén nyelvvizsgáztam. 2hét alatt készültem fel rá, tök egyedül. (középfokú) Nem nagy dolog, de ha semmit nem tudsz, azt nem fogod 2 hét alatt megtanulni. Én sem beszéltem előtte soha szóban, bár folyékonyan tudok beszélni, de nem gyakoroltam. Ha meglenne a tudás, amit elvár a nyelvvizsga szintje én azt mondanám h menj el, mégha szóban nem is próbáltad magad. Én is így voltam. De ha az sincs ... hát,... akkor kidobtátok a pénzt.

Javaslok neked egy oldalt, nézd meg. Nem kell tanár hozzá, annyira érthető. www.eduverzum.hu

Lépésről lépésre halad. Egy próbát megér.

Majd írd meg h mi lett!

19/L

2011. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Előre kifizették a vizsgát is a tanfolyammal együtt :(
2011. aug. 24. 14:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!