Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldre költözöm. 2 hónapig...

Külföldre költözöm. 2 hónapig járok majd nyelvsuliba intenzíven, annyi idő elég lesz ahhoz, hogy a szakmámba el tudjak helyezkedni kint? (fogorvosi asszisztens)

Figyelt kérdés
2008. márc. 6. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon nagyban függ attól, hogy milyen az alap nyelvismereted. Ha megvannak az alapok, és a két hónap a nyelvi továbbképzésedre vonatkozik, akkor nem lesz gond. Ha egy vad idegen nyelvet akarsz készségszinten megtanulni, akkor jó esélyed van, hogy sok dolgot nem fogsz megérteni.


Amúgy két hónap intenzív (5x4 vagy 5x6 óra) tanfolyammal, ha tényleg csak azon vagy, hogy a nyelvet elsajátítsd, szép eredményt lehet elérni.

2008. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

igaz függ az országtól is. de ilyen "komoly" munkára már szinte perfekt nyelvtudás kell. ha pl van egy felsöfokud akkor elég a két hónap. de ha egy közép vagy rosszabb akkor talán akkorfejlödsz ha csak az adott nyelven beszélsz, de ha magyarokkal fogsz lakni akkor ez a 2 hónap mint halotnak a csók.

2 nyelven beszélek és mindegyiket az adott országban tanultam, angolt szinte perfekt beszélem de nem is alapokrol kezdtem még is szerintem 2 év kellett hogy magas szinten legyek. ne´metet most kezdtem 11 hónapja tök alapró németországban, és most már tudok beszélgetni. DE közel nem vagyok ahoz a szinthez hogy egy aszisztensi munkát elvégezzek pedig minden nap sulim van. ez átlagos mert az osztálytársaim is kb 1 éve élnek itt, és egy szinten vagyunk.

2008. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elottem levohoz. En is kulfoldon elek most mar lassan 7 eve. Az angolt ma mar perfektul beszelem es magas beosztasban dolgozom ahova elengedhetetlen a tokeletes nyelvismeret. Kb egy gyenge kozepfokkal jottem ki. inkabb iras es szovegertes ment a kommunikacio kevesbe. es pont ez kell a beszed. Nekem az elso ket honapban nagyon nehezen ment a beszed, en is suliba jartam igaz nem angol tanfolyamra hanem marketingre de 7 napbol 5-ot suliban toltottem el egy fel evig. majd elheleyzkedtem dolgozni de kozel sem a szakmamban tudtam eleinte az angol miatt. A titka az volt h ausztraloknak dolgoztam es igyekeztem helyiekkel baratkozni h a nyelvet megtanuljam es magyar kozossegbe nem jarni. En lattam a rokonaimon h itt elnek mar lassan 30 eve es az alapon kivul nem igazan beszelnek jol angolul mert mindig magyaroknak dolgoztak es magyar kozossegbe jartak. egy fogorvosi asszisztensi munkahoz perfect nyelvtudas kell. ha csak nem mar eleve felsofokkal mesz ki es csak a beszedre kell gyurni akkor szerintem 2 honap nem elegendo. azert az idobe tellik h ugy beszeled pl az angolt h nem gondolkodsz kozben magyarul. Tehat ha angolul nezem a tv-t akkor angolul ertem, ha magyarul akkor magyarul de nem csinalok atforditast a ket nyelv kozott. ehhez ido kell nem fog magatol jonni.
2008. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hova mész?

Mlyik nyelvterület

2015. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik ország az a "kint"?

Nem írtad még a nyelvet sem

2015. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!