Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még ilyen angol szavak? (lent)

Még ilyen angol szavak? (lent)

Figyelt kérdés

ilyen -less végződési szavak.. nem tudom hogy ezt hogy mondják.. ilyen ellentétek.. pl.: cloud-felhős , cloudless-felhőtlen, derült ég..

vagy

love-szerelem , loveless- szerelem nélküli..

ilyenekre gondolok.. ezt hogy mondják nyelvtanban az angolok?

tudtok még ilyen szavakat?(jelentéssel)


2011. aug. 20. 00:38
 1/9 anonim válasza:
du jú szpík anglish?
2011. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fosztóképző? De nem tudom sosem ezeket az angol nyelvtani dolgokat, örülök, h megértem, tudok beszélni közepesen jól, nem foglalkozom a nyelvtani szépségekkel :)
2011. aug. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
egyszerű fosztóképző.. shirt - shirtless - félmeztelen, sleepless, clueless - fogalmatlan.. stb. kb barmilyen főnévhez hozzáteheted akkor annak a hiányát fogja jelenteni.
2011. aug. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
suffix
2011. aug. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
messlessness
2011. aug. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

hogy a fenebe lehet az, hogy vannak emberek akiknel nem mukodik a google. hihetetlen


[link]


szotarazd ki

2011. aug. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! Szerintem nem kéne ilyen keménynek lenned. Pont az volt a kérdező baja, hogy nem tudta, hogy mondják az ilyen végződést. Ez inkább a tanárának a hibája. Enélkül elég nehéz rákeresni. Amúgy a linked tök jó!
2011. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ:))

utolsó elötti: lehet hogy a google-hoz értesz de a szövegértésed nem jó..:))

utolsó: köszi hogy megvédsz de a tanáromat ne hibáztasd, ezt még nem vettük órán, én botlottam bele neten és érdekelt:))

2011. aug. 21. 01:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tök jó, hogy szorgalmas vagy! Szerintem a tanárod értékelni, ha közvetlen neki tennéd fel az ilyen jellegű kérdéseidet. (Én biztos így éreznék, ha egy diákom hozzám fordulna)

2011. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!