Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki köztetek francia...

Valaki köztetek francia nyelvtanár?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mihez kellene? (alap vagy közép szinten segíteni, stb.?)
2011. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem egyelőre még nem,csak kérdeznék tőle :)))
2011. aug. 18. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Én kéttannyelvűs vagyok talán én is tudok válaszolni az egyszerűbb kérdésekre ha gondolod:)
2011. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ó hát szerintem ehhez nyelvtanár kellene,de nagyon rendes vagy,köszönöm.Akkor leírom,mi a helyzet.


Nagyon szeretnék megtanulni franciául.Eddig érthető szerintem.:)

A gond ott kezdődik,hogy nyelvszakos bölcsész vagyok,már így is két nyelvet tanulok.

De aki nyelvszakot végzett az tudja,hogy pl. a neolatin nyelvet tanulóknak teljesíteni kell x félév erejéig latint.

Vagy a latinosoknak ógörögöt.Szóval egy olyan nyelvet,ami teljesen felesleges és csak az idődet rabolja.

Emiatt nekem lesz olyan félévem,amikor NÉGY nyelvet kell párhuzamosan tanulni.....

És ugye jönne a szerelmem a francia.....

Utolsó félévemen az alapszakon már csak egy nyelvem marad:))))

Arra gondoltam,hogy emellett elkezdem a franciát és a mesterképzés évei alatt is folytatom.

Tehát még sajnos nem tudom elkezdeni,de nagyon gondolkodom.

A sok körítés után a lényeg:három évig heti három szeminárium erejéig,azaz 3*másfél órát tudok vele tanárral foglalkozni.Hangsúlyozom tanárral.Tehát erre még sok-sok otthoni tanulás és gyakorlás rájönne.

Így kb. elérhetnék ennyi idő alatt mondjuk középszintre?Vagy esetleg kicsit feljebb is?

Van tapasztalatom nyelvtanulás terén,csak valahogy a francia olyan nehéznek tűnik meg mindenki azt mondja,hogy tanulhatatlan...


Ha válaszolsz,nagyon szépen köszönöm.Csak gondolom más szemszögből látja ezt az,aki tanítja,meg aki tanulja.:)))

És irigyellek is,nagyon jól választottál!:)

2011. aug. 18. 14:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha sokat tanulsz és van egy jó tanárod is (és tényleg sokat gyakorolsz ) akkor három év alatt sikerülhet elérned a középfokot:)

Az hülyeség hogy tanulhatatlan, nekem konkrétan logikusabbnak tűnik az angolnál:) (nekem az nem megy valahogy de dolgozom az ügyön:) )

pusztán kíváncsiságból megkérdezhetem hogy milyen szakos vagy?:) azaz milyen nyelvet tanulsz most?:)

2011. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Orosz és idén kezdem a minort,az spanyol lesz.


Köszönöm a választ,akkor megpróbálom majd!Olyan szép nyelv és ország és kultúra!!!! :D

2011. aug. 18. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Én meg a spanyolt kezdtem el magamtól tanulni:) tervezem hogy tanárhoz is járok majd:) hogy-hogy nem a francia lesz a minorod?:) vagy azt nem vehetted fel?:S(nem igazán értek még ezekhez:/) Szlavisztikás vagy? mi lesz a másik szláv nyelved az orosz mellett?

én is gondolkodom hogy megjelölöm majd ezt a szakot bár nem tudok róla valami sokat:S

2011. aug. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jó lenne,csak ugye a minorra jelentkezés feltétele francia emelt vagy középfokú nyelvvizsga,ugyanúgy,mintha magára a szakirányra jelentkeznél.

Az lesz a második szláv,ami nem ütközik az orosszal,sajnos ez többnyire így működik.

Küldök egy linket,itt már sokat írtam a szakról: [link]

Szerintem nagyon nagyon érdekes szak,hasznos nyelvekkel:)))

Megéri elgondolkodni rajta.

Hányadikos vagy?És min gondolkodsz továbbtanulás ügyileg?:)

2011. aug. 18. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:

most megyek 11.-be:)

Főleg az idegenforgalom, Külkapcsolatok,nyelvek, diplomácia, esetleg a média érdekel:)

2011. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Első voltam. Nyelvtanár vagyok, de nem francia. De franciát is tanultam kb. érettségi szintig. Szerintem 3 év alatt el lehet érni a középszintet, de sok mindentől függ, leginkább a tempótól. Ha csoportban tanulod majd, akkor alkalmazkodni kell a csoport tempójához, ami lehet jó is, rossz is.

A francia inkább csak az elején nehéz a kiejtés és a helyesírás miatt, de idővel ezt megszokja az ember.


Az oroszon kívül milyen idegen nyelvet is tudsz? Pl. angolt? Mert az angol segíthet a francia tanulásában. Ha ez lesz az első nyugati nyelved, akkor nehezebb lesz.

2011. aug. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!