Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgára való felkészülés?

Nyelvvizsgára való felkészülés?

Figyelt kérdés
Ősszel fogok nyelvvizsgázni a telc-nél. Akik már letették és sikerült is nekik, hogyan készültek rá? Tudom, hogy a szókincs nagyon számít, de mondjuk olvastatok angol könyveket is? :) és egyébként nagyon para? tapasztalatok..? :D
2011. aug. 17. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem biztos h ősszel fogok,de én külön fogom a szóbelit meg az írásbelit csinálni.Októberben szerintem még nem,de már novemberben megcsinálom a szóbelit,majd januárban az írásbelit angol középszinten. Ez a terv. Amúgy én angol magántanárral készülök,már 2 hónapja járok hozzá.Ő ad feladatokat,megbeszéljük,meg beszél velem szóban,nekem meg válaszolni kell rá,meg kidolgozom otthon a szóbeli tételcímeket,amik várhatóak,és majd azokat tanulom meg.Én így készülök,am elárulom,a szóbelitől parázom nagyon,mert nem nagyon megy a beszéd,meg válaszolgatás,mert félek,h helytelenül mondom..:S Viszont az jó,h szinte kivétel nélkül megértem,amit mondanak nekem,úgyhogy legalább a kérdést értem majd.:D
2011. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly csináltam középfokú angolt a TELC-nél. Ha ősszel mész, gondolom egész jó szinten vagy már, így a szavak tanulását javaslom, intenzív tesztezést és a magnó gyakorlását.

Nekem nagyon sokat jelentett, amikor beszereztem a TELCes tesztkönyveket. Az Akadémia kiadósban azt hiszem 8 teszt van, ha azt kiszótárazod, egy idő után (kb 3. feladatsorban) már kezdesz ráérezni, hogy mik a tipikus telces szavak, azokat mindenképp tanuld meg. A Klett kiadós pedig fent van a neten, le lehet tölteni.(ha kell link, szólj) Az már (szinte) ugyanolyan nehézségű, mint maga a vizsga, de abban csak 4 feladatsor van, így mindkettőt nagyon javaslom. Ha ezeket végigcsinálod, és eléred a 60%-t, akkor nyugodtan mehetsz :)

Ha bármi érdekel még, nyugodtan kérdezz, megpróbálok segíteni :)

2011. aug. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát még megfontolom, lehet mégse október 1-én megyek, hanem majd csak november közepén.. mert júniusban jártam tanárhoz, de aztán júliusban elhanyagoltam az angolt, és most kezdek el vele újra foglalkozni.. ráadásul 12-es leszek, ott van az érettségi is, még meglátom hogy jut időm az angol tanulásra. egyébként, a beszéd még egész jól megy, inkább a magnós feladatokkal van bajom. egyszerűen nem értem, mit mondanak.. örülnék, ha esetleg erről is adnátok tanácsokat,azt hogy lehet fejleszteni? az a link pedig nagyon érdekelne. :) és köszönöm a válaszokat!:)
2011. aug. 17. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Most is tervezel tanárhoz járni? Ha igen, akkor a tanár biztos megmondja majd, hogy milyen szinten állsz, ha nem, akkor meg majd a feladatok eldöntik :)

A link:

*****

*****


A magnóhoz azt tanácsolom, hogy nézz filmeket angolul, angol felirattal. Plusz javaslom a Shrek-et angolul, ahhoz szerintem még felirat sem muszáj, jól érthető, pláne ha már láttad korábban. Vagy youtube-on rengeteg olyan video van, hogy a zenéhez írják a szövegét, azt is javaslom.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szoktam feliratos filmeket,sorozatokat nézni, még olyan youtube-os videókat is. megfogadom akkor a tanácsodat.. a linkeket is köszi :) és esetleg azt nem tudod, hogy szóbelin mik lesznek a témák, mikről kell majd beszélni? átvettünk pár lehetséges témát órákon, de gondolom sokkal több lesz.. vagy ez titok? :D
2011. aug. 17. 23:23
 6/10 A kérdező kommentje:
egyébként már nem hiszem, hogy megyek, elég volt azt is fizetni.. de végülis mindent átvettünk, amit kellett, már csak a szóbeliben nem vagyok teljesen biztos. az írásbeli már csak gyakorlás kérdése :)
2011. aug. 17. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit :) A szóbeli témák elméletileg titkosak, de elég sok kiszivárgott már és szerintem nagyjából ismétlődnek is, plusz pár új.

Van egy tavalyi listám listám, szerintem nagyjából fentről lefelé van a gyakoriság/fontosság szerinti sorrend.

a book you've read

a film you've seen

a trip you've made

a concert you'Ve attended

a traditional public holiday in your country

a tourist attraction near your town

a sport event you've been to

a cong/CD you'Ve listened to


national dishes

hungarian educational system

a famous person you would like to meet/you've meet

the ideal house/school of yours

a pet you would like to have

electronic/printed media

extreme weather conditions


a film characterlearning foreign languages

a recipe

media, tv, internet

your worst holiday

sport what you like

a competition you've won

traffic problems

an accindent you'va had

besz friend

transport

your tv watching habits

what do you do to keep fit

fast food restaurant

jobs

good/bad teacher

a journey you've had


valami, amit a jövőben meg szeretnél tanulni (pl főzés)

egy műemlék/festmény/épület, amit különlegesnek tartasz

korunk előnyei és hátrányai

2011. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon sok, de szerencsére van még időm kidolgozni őket, köszönöm :)) egyébként megkérdezhetem, hogy neked hogy sikerült a vizsga?
2011. aug. 18. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Kidolgozni szerintem az első 2 bekezdést érdemes esetleg, főleg az elsőt, a többi szerintem nem olyan gyakori, elég csak átnézni meg átgondolni legalább annyit róluk, hogy miről beszélnél mégis, ha azt húznád. Pláne hogy kettőből lehet választani. Én csak az első bekezdést dolgoztam ki és a kettő lehetőség közül az egyik abból volt. Bár ez nem törvényszerű. Nekem hála Istennek elsőre sikerült, a szóbeli rész szerintem sokkal jobb, mint az írásbeli, meg az a tapasztalat, hogy ha van egy szókincsed meg alap tájékozottság, akkor a beszélgetésnél nem szokott (szerintem) baj lenni. Jó felkészülést! :)
2011. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, én se magolós típus vagyok, bár az angolt szerintem nem is lehet magolni, az úgy nem normális. majd naggyából átgondolom magyarul, és úgy angolul is el fogom tudni mondani. szerintem maradok novembernél, remélem igy jobban sikerül majd felkészülnöm. köszönök mindent!:)
2011. aug. 18. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!